Festiwal Krzywych Bajek w Ekonomiku

0

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ekonomicznych rozegrała się tradycyjna międzyklasowa rywalizacja na wesoło po nazwą „Ekonomalia”. Organizatorem imprezy jest Samorząd Uczniowski, którego członkowie wymyślają co roku nowe konkurencje, podczas burzliwych narad.


Ekonomalia 2018 trwały w szkole już od środy, kiedy to rozegrane zostały dwie konkurencje – skakanka zbiorowa i turniej gier komputerowych, kontynuowane w kolejnych dniach. Po drodze każda z klas rywalizowała tez w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, przeznaczoną na szkolny kiermasz charytatywny.

W przeddzień głównej imprezy odbył się turniej gier planszowych i konkurs literacki na najlepszą znajomość „Chłopów” W. Reymonta. Do ogólnej puli punktów wliczone zostały także i te zdobyte przez klasy jeszcze we wrześniu, za najciekawszy plakat promujący czytelnicze nowości z naszej szkolnej biblioteki.

Wspomniana już impreza główna odbyła się w szkolnej auli .Organizatorzy nazwali ją „Festiwalem Krzywych Bajek”, ponieważ zaprezentowane zostały podczas niej parodie najbardziej znanych baśni, a więc bajki klasyczne ukazane w krzywym właśnie zwierciadle. Na festiwal zaproszeni zostali także gimnazjaliści z brzeskich szkół, którzy mogli się przekonać, jak potrafią bawić się i współpracować ze sobą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej szkoły.

Do tej konkurencji klasy przygotowywały się od dawna, obmyślając koncepcje parodii wylosowanych wcześniej bajek, tworząc oryginalne rekwizyty i ciekawe scenografie do swoich występów, ocenianych przez surowe jury złożone z dyrekcji szkoły i pani pedagog. Przez scenę przewijały się więc ekokrasnale, Shrek o ciemnozielonej twarzy i jego ukochana mówiąca basem Fiona, Jaś i Małgosia prosto z pieca, gnębiony przez chciwą żonę ubogi rybak, który ostatecznie poślubił złotą rybkę, czy rudowłosa wróżka, brawurowo zagrana przez jedną z wychowawczyń. Parodia bajki o Roszpunce, dziewczynie o długich włosach, która w festiwalowej wersji zapolowała na męża bijąc pięknego księcia patelnią, zyskała największe uznanie jury i aplauz publiczności.

Nasz festiwal pozwolił więc odkryć aktorskie, reżyserskie i plastyczne talenty uczniów Ekonomika i zagwarantować dobrą zabawę publiczności wypełniającej aulę po brzegi. Po podliczeniu punktów ze wszystkich sześciu konkurencji, Puchar Przechodni Zespołu Szkół Ekonomicznych ostatecznie przypadł ambitnej klasie pierwszej technika logistyka, która brawurowo sparodiowała bajkę o Pinokiu. Zaraz za nią uplasowała się klasa trzecia technika organizacji reklamy i technika architektury krajobrazu z bajką o trzech świnkach uwielbiających kebab (uczennice tej klasy były również autorkami wspaniałych baśniowych dekoracji naszego festiwalu). Trzecie miejsce w Ekonomaliach zajęła klasa trzecia technika logistyka przezabawnie parodiująca Shreka.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły już teraz rozmyśla nad koncepcją kolejnych Ekonomaliów, aby znów dostarczyły wielu emocji , gwarantowały oryginalną rozrywkę i pokazały, jak świetnie potrafi bawić się Ekonomik!