Targi Edukacyjne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6

0

Każdy szesnastolatek wie, że zbliża się gorący czas oczekiwania na wyniki egzaminu gimnazjalnego, wręczania świadectw ukończenia gimnazjum i rekrutacji do wymarzonej szkoły średniej. Dlatego w ubiegły czwartek, 26 kwietnia br w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się doroczne Targi Edukacyjne. Tradycyjnie już zaprosiliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, by mogli zaprezentować swoje oferty edukacyjne.


Z zaproszenia skorzystały: I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Budowlanych z Brzegu i Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Opola.

Na spotkaniu pojawili się też oczywiście adresaci Targów: rodzice i uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Doradca zawodowy Marcin Kozik przedstawił zebranym podstawy prawne,  terminarz i sposoby aplikowania do szkół. Zwrócił uwagę, by zapoznawać się na bieżąco z informacjami umieszczanymi na stronach internetowych Kuratorium Oświaty i szkół dotyczących rekrutacji. Goście przedstawiali swoje ciekawe oferty, rozdając ulotki, prezentując multimedialnie a przede wszystkim merytorycznie swój warsztat, rozmawiając z zainteresowanymi o wyborze nowej szkoły.

Dziękujemy im za przyjęcie zaproszenia.

To bardzo ważny etap w życiu młodych ludzi – życzymy im trafnych wyborów. Powodzenia!

Marcin Kozik

 

 

.