Uroczyste otwarcie nowego kompleksu sportowego w PSP1 Brzeg [fotorelacja]

0

Dziś (29.05) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu przy ul. Bohaterów Monte Cassino odbyło się uroczyste otwarcie boiska lekkoatletycznego.  Co prawda obiekt oddano do użytku już w ubiegłym roku, ale oficjalne otwarcie z olimpijskim ceremoniałem czekało do dzisiaj. Uczniowie i nauczyciele przemaszerowali wokół nowego obiektu, a następnie  zapalony został olimpijski ogień.


Mam nadzieję, że lekkoatletyka zagości w naszej szkole na dłużej. Liczymy w przyszłości  na utworzenie klas sportowych. Uczniowie z brzeskich szkół będą mogli rozwijać na naszym nowym obiekcie swoje sportowe pasje. Pragnę podziękować swoim poprzednikom. Boisko i cały kompleks zostały wprawdzie oddane już do użytku w październiku poprzedniego roku, ale chcieliśmy, aby królowa sportu – lekkoatletyka – miała swoje święto w lecie – mówiła Dorota Majewska, dyrektor szkoły.

Boisko uległo całkowitej przemianie. Obecnie znajduje się tutaj nowoczesna bieżnia, pojawiły się również przyrządy do ćwiczenia cross-fitu czy street workoutu. Najbardziej cieszy nowa nawierzchnia – oceniał Michał z klasy 3d.

Mamy nowe miejsce do ćwiczeń skoku w dal, czy rzutu kulą, podoba się również siłowania na otwartym powietrzu. Wszystkie nowe przyrządy pozwolą na rozwijanie swoich sportowych pasji. Nowoczesny kompleks w naszej szkole pozwoli na uprawianie innych dyscyplin sportowych – dodawała Ola z 3c.

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia