PRZEDSZKOLAKI Z „PIĄTKI” NA ROWERY!!!

0

Dbając o prawidłowy rozwój naszych dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Brzegu opracowujemy i wdrażamy do realizacji treści komunikacyjne oraz kształtujemy u dzieci zachowania proekologiczne. Praktyczne zajęcia na wcześniej utworzonym „Miasteczku rowerowym” tzw. „Dni z rowerem i hulajnogą” cieszą się wśród przedszkolaków ogromnym zainteresowaniem, bawią i uczą.


Dzieci podczas tych zajęć opanowują jazdę na rowerze, poznają znaki drogowe i rozwijają ogólną sprawność ruchową. Lekcje komunikacyjne, spotkania z Policją i Strażą Miejską poszerzają wiedzę na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Działania te uwieńczone zostają co roku rodzinną, ale i lokalną imprezą sportową. 16.06.2018r. już po raz XI nasze przedszkole zorganizowało Rajd rowerowy dla wszystkich przedszkolaków. Wzbudza on duże zainteresowanie wśród dzieci, rodziców, absolwentów naszej placówki oraz społeczności lokalnej. Przybywają bardzo licznie, całymi rodzinami, aby skorzystać z atrakcji zaplanowanych podczas rajdu.

W tym roku spotkanie rozpoczęło się na Placu Polonii Amerykańskiej (pod BCK-iem), gdzie powitano uczestników. Następnie pod eskortą Policji i Straży Miejskiej ,członków Brzeskiego Klubu Miłośników Aktywnego Wypoczynku „Na przełaj” . Meta Rajdu to stadion miejski MOSiR , na którym wiceburmistrz Tomasz Witkowski oraz Pani Elżbieta Kużdżał (przedstawiciel PTTK Brzeg) wręczyli naszym przedszkolakom srebrne i złote odznaki turystyki pieszej PTTK „Siedmiomilowe buty”. Po wręczeniu odznak Pani dyrektor Iwona Wantuch podziękowała wszystkim uczestnikom rajdu za uczestnictwo i wytrwałość w pokonaniu wyjątkowo długiej w tym roku trasy oraz zaprosiła na Piknik rodzinny z licznymi atrakcjami: konkursy sprawnościowe, piękne bańki mydlane, latawce, konkurs na oryginalnie udekorowany rower i strój rowerowy, losowanie nagród, pyszna lemoniada, wojskowa grochówka i kiełbaski z grilla.

Ta forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w sobotnie przedpołudnie okazała się już po raz jedenasty bardzo udana. Zamiłowanie do sportu u najmłodszych, propagowanie ekologicznych środków transportu, integracja to dla nas ważne idee w dobie zagrożeń ekologicznych i cywilizacyjnych. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.

Chcemy podziękować również naszym sponsorom za wsparcie finansowe i serce.

Źródło i fot: Publiczne Przedszkole nr 5