Przedszkolaki w Przedszkolu Publicznym nr3 dbają o ząbki

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze lata życia dziecka są niezwykle istotne dla przeciwdziałania rozwojowi próchnicy, która może rozwinąć się już w momencie pojawienia się pierwszego zęba! Próchnica zębów mlecznych znacznie zwiększa ryzyko próchnicy zębów stałych.  Dlatego tak istotne jest budowanie świadomości konieczności dbania o higienę jamy ustnej.


Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w Przedszkolu Publicznym nr3 w Brzegu od 2011 roku. Tegoroczna- już piąta  edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce oraz 700 żłobków. W bieżącym roku szkolnym wspólnie z sympatycznymi Pastusiami o ząbki dba w naszym przedszkolu 100 dzieci. Prowadzimy liczne zajęcia edukacyjne, podczas których uczymy dzieci jak należy zapobiegać próchnicy: wdrażamy dzieci do systematycznego mycia ząbków, uczymy dokonywać wyboru zdrowych produktów spożywczych, napojów, zachęcamy do spożywania warzyw i owoców oraz spędzania czasu wolnego w sposób aktywny.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Omawiając Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej do Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”  nadmienić należy, że jest to program bardzo lubiany przez dzieci, nauczycieli oraz rodziców, a higiena jamy ustnej jest ważna w naszym przedszkolu cały rok, nie tylko podczas realizacji programu.

„Szuru-buru, szczotka, pasta,
szuru-buru, sprawa jasna,
szuru-buru, raz po raz,
zaraz czyste ząbki masz”.

Danuta Rudnicka

Reklama
Reklama