Przegląd teatrów szkolnych w Częstochowie

0

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego oraz przedszkolaki z grup Aniołek I i Aniołek II reprezentowali naszą szkołę na VII Przeglądzie Teatrów Szkolnych Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, który odbył się w dniach 11-15.04.2016 w Częstochowie.


Hasło organizowanego konkursu brzmiało „Stworzeni do miłości i wspólnoty. Miłosierni jak Ojciec” i obejmowało tryptyk tematyczny:

A. Odkrywanie miłości i miłosierdzia Boga, który kocha człowieka bezwarunkowo. Przez chrzest jesteśmy obrazem Boga. Człowiek jako obecność.

B. Odkrywanie planu Bożego i prawdy o człowieku oraz jego miłości do Boga i bliźniego. Wspólnota oparta na Bożej miłości agape.
C. Upamiętnienie 1050 rocznicy chrztu Polski – ukazanie jak rozwijała się wiara na ziemiach polskich. Gdyby nie było wiary władców, królów polskich, nie byłoby Polski dzisiaj.

Michałowiccy aktorzy zajęli III miejsce w rywalizacji. Przedstawili spektakl pt. „Mój Chrystus Połamany” na podstawie książki Ramona Cue Romano pod tym samym tytułem. Przywieźli z Częstochowy 300 zł za udział w przeglądzie, 400 zł za miejsce na podium oraz nagrodę publiczności.

Całej ekipie życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji płynącej z pracy w kole teatralnym.

miles