Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu otwiera drzwi dla Przedszkolaków i ich Rodziców

0

Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu otwiera drzwi dla Przedszkolaków i ich Rodziców

Wybór pierwszej szkoły nie jest łatwym zadaniem, nierzadko wiąże się z setką pytań i wątpliwości, zarówno ze strony rodziców, jak i samych przyszłych uczniów. Jednak opuszczenie znajomych, przedszkolnych murów nie musi wiązać się ze strachem i łzami. Zostało to profesjonalnie udowodnione 29 marca 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, w czasie specjalnie zorganizowanego spotkania dla rodziców sześciolatków i siedmiolatków, a przede wszystkim dla samych dzieci – przyszłorocznych pierwszoklasistów.

W ramach dnia otwartego nasi wyjątkowi goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki – od baz dydaktycznych po stan przygotowania szkoły na przyjęcie nowych uczniów. Najmłodsi zostali powitani w szkole jak pełnoprawni uczniowie – poznawali ją od podszewki pod troskliwą opieką nauczycieli. Zajęcia w pracowni komputerowej, wizyta w świetlicy szkolnej i wspaniale spędzony czas na sali gimnastycznej… to jedynie zarys spotkania wypełnionego radosnymi, kreatywnymi aktywnościami. Najwięcej emocji i zainteresowania wzbudziło zgłębianie tajników języka migowego – w efekcie niemal każdy za pomocą dłoni z powodzeniem ‘wypowiadał’ swoje imię. Niesamowitej dawki pozytywnej energii kandydatom na pierwszoklasistów dodały ćwiczenia sportowe z elementami piłki nożnej.

Szeroki wachlarz propozycji dla pierwszoklasistów, którymi dysponuje szkoła, został przedstawiony rodzicom przez panią dyrektor Annę Krokosz. Prowadząca krok po kroku, cierpliwie i dokładnie, opowiedziała o realizowanych w placówce innowacjach pedagogicznych, lekcjach pozaszkolnych oraz możliwościach udziału w projektach ogólnopolskich i europejskich m.in. „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” i „Książki moich marzeń”. Pani dyrektor podkreśliła również, jak ważne dla wszystkich pracowników placówki jest dbanie o rozwój psychiczny i fizyczny uczniów i wspomniała o dużym nacisku na sport i edukację patriotyczną. Nie od dziś wiadomo, że szkoła dysponuje imponującą bazą sportową. Oprócz licznych zajęć sportowych, organizuje dla uczniów starannie wyselekcjonowane zajęcia pozalekcyjne: kiermasze, festyny, turnieje, warsztaty, a dzieci otoczone są codzienną profesjonalną opieką medyczną.

Goście na własne oczy mogli zobaczyć całość wyposażenia placówki – sale edukacyjne połączone z salami zabaw, pracownie komputerowe, gabinety terapeutyczno-logopedyczne, gabinety rewalidacyjne, stołówkę szkolną oraz nowocześnie zaopatrzoną świetlicę czynną od 6:15 do 16:30.

Taka szkoła nie może być przedszkolakom straszna. Troskliwe grono pedagogiczne, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim profesjonalne podejście do procesu edukacji i indywidualizacja kontaktu z uczniem, sprawiają, że nauka zmienia się u nas w radosną i wartościową przygodę.

Przygotowały:

Ewa Zając, Oliwia Wacchowska, Natalia Mucha, Natalia Nowicka z klasy 2C z kółka dziennikarskiego

Plakat do dni otwartych