Kolejna edycja programu „Bezpieczne Wakacje 2017”

0

Wczoraj (17.05), odbyła się kolejna edycja programu „Bezpieczne wakacje”, którą po zaproszeniu przez nauczycielkę Paulinę Nowosielską przeprowadzono w jednej z brzeskich placówek. Punktualnie o godzinie 10:00, na placu zabaw w Publicznym Przedszkolu nr 10 w Brzegu druh Grzegorz Szewczyk z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeskiej Wsi przeprowadził dla przedszkolaków pogadankę oraz pokaz z udzielania pierwszej pomocy.


Strażak omówił z dziećmi, jak reagować, gdy będą świadkami różnego rodzaju wypadków oraz co zrobić, w sytuacji zagrożenia życia innych osób.  Szczególnie istotna była rozmowa z maluchami na temat powiadamiania służb ratunkowych. Dzieci dowiedziały się pod jakie numery należy dzwonić. Druh Grzegorz zastrzegł młodym słuchaczom, że dzwoniąc pod nr ratunkowe np. 999, 997, 998, czy 112, możemy uratować komuś życie, tym samym nie należy dzwonić na te numery dla zabawy czy żartów.

Podopieczni przedszkola zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy – na profesjonalnym fantomie ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową. Dodatkowo poznali sprzęt ratowniczy i sposób jego działania. Ciekawa forma zajęć wzbudziła zainteresowanie i entuzjazm „młodych ratowników”. Na koniec wszyscy wspólnie wykonali prace plastyczne przedstawiające wozy strażackie.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas i wykład,  Grzegorz Szewczyk otrzymał upominek własnoręcznie wykonany przez milusińskich. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.