Uroczyste pasowanie na czytelnika

0

Uroczyste pasowanie na czytelnika w Publicznej Szkole Podstawowej w Mąkoszycach odbyło się 14 czerwca 2017r. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna, podczas której uczniowie klasy V i VI wcielili się w role moli i pokazali, jak ze zwykłych moli można stać się molami książkowymi.


W trakcie przedstawienia pierwszoklasiści pochwalili się swoją wiedzą dotyczącą znajomości lektur, a także recytowali wiersze Juliana Tuwima. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klasy I w obecności całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych przedszkolaków obiecali, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie pani dyrektor Krystyna Ślusarek dokonała aktu pasowania, pogratulowała dzieciom, życzyła im częstych odwiedzin

w bibliotece oraz wspaniałych przygód w świecie książek. Z tej okazji „mali czytelnicy” otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.

Uroczystość pasowania na czytelnika poprowadzili uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunem biblioteki szkolnej – panią Jolantą Bar.