Pendolino po raz pierwszy zatrzyma się w Brzegu

0
fot. materiały prasowe

Pociąg Express InterCity Premium zatrzyma się w Brzegu. To efekt działań starosty brzeskiego Macieja Stefańskiego. Pierwszy raz najszybsza jednostka floty PKP zatrzyma się na brzeskim dworcu 10 grudnia o godzinie 7.17. Podróż do Warszawy zajmie 3 godziny i 13 minut.


Warszawa Centralna jest piątą stacją, na której zatrzymuje się Pendolino. O 19.13 można również będzie odjechać z Brzegu w kierunku Jeleniej Góry. Podróż do tego miasta zajmie 2 godziny i 16 minut.

Stacja w Brzegu, jako pośredni przystanek dla Pendolino, to także promocja regionu. W pociągach Expres Inter City Premium będą bowiem wyświetlane informacje oraz filmy o historii Brzegu i Powiatu Brzeskiego.

Starosta Maciej Stefański od dawna zabiegał o zmianę rozkładu jazdy pociągów Expres InterCity Premium. Głównym celem było bezpośrednie skomunikowanie Brzegu ze stolicą.
„Szereg spotkań i rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i spółki PKP Intercity przyniosły oczekiwany rezultat – mówi starosta Stefański. Moje wnioski popierali starostowie z Nysy i Namysłowa. Podpisałem porozumienie z PKP Intercity i od grudnia mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość szybkiego i bezproblemowego dojazdu do Warszawy oraz innych kluczowych miejscowości”.