Posiadał 250 gramów marihuany, trafił do tymczasowego aresztu

0
fot. KPP w Brzegu

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. W jego mieszkaniu zabezpieczyli 250 gramów marihuany i wagę elektroniczną. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.


– Policjanci podejrzewali 21-letniego mężczyznę o związek z przestępczością narkotykową. Kilka dni temu na jednej z ulic w mieście zauważyli chevroleta, którym prawdopodobnie miał się poruszać podejrzewany. Śledczy zatrzymali do kontroli samochód. Szybko się okazało, że kierowca przy sobie posiadał kilka porcji marihuany – tłumaczy sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Podczas przeszukania 21-latek dobrowolnie wydał zielony susz. Badanie narkotesterem pokazało, że zabezpieczona substancje to blisko 250 gramów marihuany. Oprócz narkotyków śledczy zabezpieczyli również wagę elektroniczną – dodaje policjantka.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.