Rozpoczęła się akcja przedreferendalna ws. budowy więzienia w Brzegu. W piątek poseł Paweł Grabowski i mieszkańcy będą zbierać podpisy

0

Mobilny baner ze spotem audio wyjechał w środę (7.02) na ulice miasta. To początek kampanii informacyjnej, przygotowany przez mieszkańców sprzeciwiających się budowie nowego zakładu karnego w Brzegu. Inicjatorzy akcji domagają się rozpisania referendum w tej sprawie, a takie rozwiązanie popiera Paweł Grabowski, poseł Kukiz’ 15.


– Poseł Paweł Grabowski wspiera inicjatywę mieszkańców Brzegu, co do pomysłu zorganizowania referendum lokalnego w sprawie utworzenia nowego zakładu karnego na terenie Brzegu. Już w najbliższy piątek, tj. 9 lutego na Placu Polonii Amerykańskiej będzie można skorzystać z okazji przedstawienia swojego stanowiska odnośnie potrzeby przeprowadzenia referendum. Od godziny 14:00 będzie trwała zbiórka podpisów w tej sprawie, a na arkuszu zapytania pojawi się również podana treść pytania referendalnego. Każdy brzeżanin, który przyjdzie będzie miał możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie – mówi nam Paulina Borysewicz, dyrektor brzeskiego biura poselskiego Pawła Grabowskiego.

– Rozpoczęliśmy akcję przedreferendalną, nasza kampania informacyjna ze spotem audio ma uświadomić mieszkańców Brzegu, jak bardzo uciążliwe są zakłady karne. Nie tak dawno i w krótkim odstępie czasu nagrano kilka filmików, które pokazują krzyki, wyzwiska, wulgaryzmy i groźby dobiegające z obecnego więzienia znajdującego się w naszym mieście – mówi Agnieszka Pacek, mieszkanka Brzegu.

– To jest również kwestia bezpieczeństwa. Co kilka dni media informują o ucieczkach więźniów, o przejętych narkotykach dostarczanych przez odwiedzających. A nam właśnie próbuje się wcisnąć ogromny zakład karny, który pomieści 1500 skazanych, w tym za najgorsze przestępstwa. 100 metrów od dużego osiedla mieszkaniowego. Dlatego nie zgadzamy się i mówimy: „Nie dla drugiego więzienia w Brzegu” – dodaje jedna z inicjatorek kampanii przedreferendalnej.

Więcej informacji o bieżących działaniach przeciwników budowy drugiego więzienia w Brzegu można znaleźć na Facebooku >>> TUTAJ <<< .

Spot audio: Krzyki dobiegające z ZK w Brzegu