Ewakuacja centrum handlowego w Brzegu. 9 osób z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla

0
galeria handlowa

Dziś (1.03), około godz. 9:45 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w centrum handlowym przy ul. Łokietka w Brzegu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kilkuosobowa grupa pracowników wykonywała prace remontowe w jednym z pomieszczeń galerii. W pewnym momencie doszło do silnego zadymienia. Dziewięć osób trafiło do szpitala.


– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kilkanaście osób znajdowało się na zewnątrz budynku. Część z tych osób zaczęła odczuwać dolegliwości mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla. Do zdarzenia zadysponowaliśmy 9 zastępów, m.in. z Brzegu, Michałowic, Lipek i Przylesia. Akcją kierował komendant powiatowy PSP w Brzegu. Na miejscu pracuje również zespół ratownictwa medycznego i policja – mówi Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Jak udało nam się ustalić, łącznie dziewięć osób trafiło do szpitala. Sześciu poszkodowanych przetransportowano pojazdami pożarniczymi, a troje karetką ZRM. Trzy inne osoby nie zgodziły się na transport i badania w placówce medycznej.