Kolarze „Ziemi Brzeskiej” na trasach ogólnopolskich wyścigów

0
fot. Anna Listowska

Przełom kwietnia i maja był czasem wytężonej pracy brzeskich kolarzy. Od 27 kwietnia do 13 maja, zawodnicy LMGKK „Ziemia Brzeska” wzięli udział w aż czterech wyścigach – ogólnopolskich i międzynarodowych. Młodzi zawodnicy startowali na trasach w Grudziądzu, Gostyniu, Częstochowie i Poznaniu.


Pięcioetapowe zawody (27 kwietnia – 1 maja) odbyły się w Grudziądzu, z udziałem 35. zespołów z Europy, w tym 12. z Polski. Najlepsze rezultaty z brzeskiego teamu osiągnęli Krzysztof Domin (33. miejsce) oraz Hubert Drobek (78. miejsce).

– Wyścig w Grudziądzu, był bardzo mocno obsadzony przez zawodników z reprezentacji narodowych. Na wszystkich etapach główną rolę odgrywali kolarze z Europy. Dwójka naszych kolarzy ukończyła wszystkie etapy i na tle tych zawodowców wypadła naprawdę świetnie – mówi Franciszek Moszumański, trener klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska”.

W dniach 5-6 maja brzescy kolarze przenieśli się do Gostynia, gdzie odbył się Puchar Polski. W kategorii junior w jeździe indywidualnej na czas najwyżej uplasował się Michał Jakimiuk (30. miejsce). Michał Kujawa dojechał do mety na 33. miejscu, a Kacper Grubiak był 42. Dzień później (6 maja) rozegrano wyścig ze startu wspólnego, w którym najlepiej wypadł Michał Kujawa zajmując 42. lokatę. Warto dodać, że Emanuel Drebschok (kat. junior młodszy) pomimo kraksy dojechał do mety na 45. miejscu.

12-13 maja w Poznaniu odbyły się trzyetapowe zawody zwane Ogólnopolskim Małym Wyścigiem Pokoju, w którym udział wzięła cała czołówka polskiego kolarstwa w kat. młodzik. Na I etapie Bartosz Wojdyła zajął 10 miejsce. Na II etapie (jazda indywidualna na czas) był 28. a na III etapie (kryterium uliczne) dojechał jako szósty.

– Bartek startował dopiero trzeci raz i pojechał naprawdę rewelacyjnie. Walczył z silną konkurencją, która trenuje i startuje w wyścigach po kilka lat. Ten chłopak ma wielki potencjał i wierzę, że w przyszłości będzie jeździł na bardzo wysokim poziomie – mówi trener Moszumański.

Dodajmy, że najmłodszy kolarz z całej grupy „Ziemia Brzeska” – Ksawier Listowski – 12 maja wystartował w Częstochowie w Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym. Młody zawodnik zajął wysokie 10. miejsce.