Ergowioślarze rozpoczęli rok

0

W niedzielę odbyły się pierwsze w 2018 roku próby bicia rekordów Brzegu na ergometrze wioślarskim. Na czele kilku klasyfikacji nastąpiły zmiany. Pierwszą liderką na 500 metrów kobiet w kategorii masters w wadze lekkiej została Ewa Zajączkowska, a jej wynik to 1:59,6 (wynik bez poprawki 2:11,9). Nowym liderem na 500 metrów mężczyzn w kategorii masters został Wojciech Dzieduszyński –1:31,4 (1:36,0), a na 2000 metrów, również wśród mastersów Marek Głogowski – 6:57,7(wynik bez poprawki 7:18,1). Z kolei prowadzący wśród juniorów na 500 metrów Oskar Solecki poprawił swój rezultat na 1:43,9.


Na kolejne próby bicia rekordów w styczniu zapraszamy 14 stycznia (niedziela) w godzinach 15.00-18.00 na Halę MOSiR (ul. Oławska) oraz 25 stycznia (czwartek) w godzinach 17:00-19.00 na Stadion Miejski (ul. Sportowa – budynek biurowy).

 

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 500 METRÓW

Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Daria Leczowicz – Brzeg – 1:55,8

2. Paulina Adamowicz – Brzeg – 2:13,1

3. Maja Mazepa – Brzeg – 3:38,5

4. Angelika Pieszyńska (5 lat) – Brzeg – 3:43,0

5. Zofia Lech (5 lat) – Brzeg – 3:44,7

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Monika Lech – Brzeg – 1:51,0

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Edyta Strzelczyk – Brzeg – 1:58,4 (wynik bez poprawki 2:03,0)

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 61,5 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 1:59,6 (wynik bez poprawki 2:11,9)

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)

1. Oskar Solecki – Brzeg – 1:43,9

2. Bartosz Pszczolarski – Brzeg – PSP nr 6 – 1:45,7

3. Igor Głogowski – Brzeg – 1:56,8

4. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 2:18,2

5. Adrian Sacha – Brzeg – PSP6 – 2:26,2

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg 1:19,8

2. Mirosław Lech – Brzeg – 1:24,5

3. Henryk Domiński – Brzeg – 1:28,4

4. Dariusz Mrowiec – Brzeg – 1:30,8

5. Igor Grabowski – Brzeg – 1:31,1

6. Dariusz Bronowski – Brzeg – 1:33,2

. Wojciech Raburski – Brzeg – 1:33,2

8. Maciej Kużdżał – Brzeg – 1:33,5

9. Kamil Duliniec – Brzeg – 1:41,8

10. Paweł Kaczmarek – Brzeg – 1:42,0

11. Adrian Mazepa – Brzeg – 1:43,1

12. Michał Binek – Brzeg – 1:43,8

. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 1:43,8

14. Mateusz Wolański – Pawłów – 1:45,1

. Grzegorz Łyczkowski – Brzeg – 1:45,1

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 1:31,4 (wynik bez poprawki 1:36,0)

2. Marek Głogowski – Brzeg – 1:32,2 (1:37,3)

3. Paweł Kozłowski – Brzeg – 1:33,0 (1:34,3)

4. Tomasz Pieszyński – Brzeg – 1:35,1 (1:36,9)

5. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 1:35,4 (1:37,9)

6. Marcin Samul – Brzeg – Zakład Karny – 1:38,9 (1:39,9)

7. Sławomir Derlatka – Brzeg – 1:40,2 (1:45,8)

8. Marcin Dorociak – Brzeg – Zakład Karny – 1:40,9 (1:43,1)

9. Zbigniew Guzak – Brzeg – Zakład Karny – 1:41,7 (1:51,0)

10. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 1:43,3 (1:54,8)

11. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 1:44,7 (1:47,2)

12. Jarosław Hołomejko – Brzeg – Zakład Karny – 1:47,5 (1:50,0)

13. Mariusz Wójcik – Brzeg – Zakład Karny – 1:47,6 (1:55,0)

14. Jasiek Pikor – Brzeg – 2:01,4 (2:07,6)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 1:32,4 (wynik bez poprawki 1:33,4)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 1:45,5 (1:50,1)

3. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 1:58,3 (2:02,0)

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 2000 METRÓW

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg – 6:28,2

2. Mirosław Lech – Brzeg – 6:43,7

3. Henryk Domiński – Brzeg – 7:04,8

4. Maciej Kużdżał – Brzeg – 7:15,3

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Marek Głogowski – Brzeg – 6:57,7(wynik bez poprawki 7:18,1)

2. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 7:23,9 (7:42,3)

3. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 7:44,1 (7:54,1)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 7:32,2 (wynik bez poprawki 7:36,3)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 7:36,5 (7:54,9)