Sezon halowy blisko mety

0

W najbliższą niedzielę zakończymy rywalizację w cyklu Ergowiosła – Halowy Rekord Brzegu. Bardzo interesująco wygląda rywalizacja wśród najszybszych brzeskich ergowioślarzy. Na 500 metrów mężczyzn wicelider Mirosław Lech znów poprawił swój wynik, ale nie zdołał poprawić rekordu Michała Mazika. Jego nowy wynik 1:20,1 jest gorszy od lidera zaledwie o 0,3 sekundy. Swój wynik poprawił również trzeci w klasyfikacji Krzysztof Dąbrowski, jego nowy rekord to 1:27,9.


Do zakończenia halowej rywalizacji w sezonie 2017/18 pozostało jedno spotkanie, podczas którego można próbować swoich sił na dystansach 500 i 2000 metrów:

– 22 kwietnia (niedziela) w godzinach 11.00 – 13.00 – Stadion Miejski (ul. Sportowa – sala konferencyjna) – FINAŁ

Istnieje jeszcze możliwość na indywidualne umówienie się na taką próbę w tym tygodniu (od wtorku do piątku) na stadionie (telefonicznie – Jacek Zajączkowski 509 822 836) lub na Hali MOSiR (w godzinach 8:00-14:00 telefonicznie – Ryszard Dzwonek 504 197 872).

Podczas zawodów finałowych zostaną rozegrane niezależne zawody na 500 i 2000 metrów kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe i wagowe (wyniki będą jednak zaliczone do klasyfikacji poszczególnych kategorii). Zawody te odbędą się na czterech ergometrach jednocześnie z wizualizacją wyścigu na ekranie. Najlepsi otrzymają dyplomy i upominki. Dekoracja i wręczenie nagród za sezon halowy odbędą się 3 maja na Stadionie Miejskim podczas zawodów Bregathlon – Brzeski Wielobój Sportowy (jazda rowerem, bieg i ergowiosła). Tego dnia również odbędą się pierwsze próby bicia rekordów na ergowiosłach w sezonie letnim.

 

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 500 METRÓW

Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)

1. Gabriela Żuk – Brzeg – PSP 1 – 01:52,3

2. Maria Milczarek – Brzeg – II LO – 01:53,1

3. Agnieszka Onisk – Brzeg – PSP 6 – 01:54,1

4. Sandra Piekoszewska – Brzeg – PSP 1 – 01:54,6

5. Karolina Pustelnik – Brzeg – ZSE – 01:54,8

6. Zuzanna Macierzyńska – Brzeg – PSP 5 – 01:55,4

7. Weronika Panasińska – Brzeg – II LO – 01:56,5

8. Zuzanna Rosińska – Brzeg – PSP 5 – 01:57,3

9. Patrycja Boszkiewicz – Brzeg – PSP 5 – 01:58,3

10. Katarzyna Jarosławska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:58,3

11. Zuzanna Parnicka – Brzeg – PSP 5 – 01:58,3

12. Natalia Mściwujewska – Brzeg – ZSE – 01:59,0

13. Anna Ryba – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:59,4

14. Milena Foryś – Brzeg – PSP 8 – 02:00,0

15. Aleksandra Haras – Brzeg – PSP 1 – 02:01,3

16. Natalia Nicpoń – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:01,9

17. Julia Iwanicka – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:03,1

18. Katarzyna Kosztowniak – Brzeg – PSP 5 – 02:03,2

19. Weronika Woźniak – Brzeg – ZSE – 02:03,3

20. Roksana Frączyk – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:03,8

21. Wiktoria Kot – Brzeg – II LO – 02:05,0

22. Agnieszka Socha – Brzeg – PSP 5 – 02:05,3

23. Dominika Fluder – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:05,8

24. Karolina Kuczyńska – Brzeg – PSP 5 – 02:08,0

25 Monika Zawistowska – Brzeg – PSP 1 – 02:08,1

Kobiety – juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Katarzyna Majiczek – Brzeg – PSP 1 – 01:51,3

2. Sara Stankiewicz – Brzeg – PSP 6 – 01:52,4

3. Julia Dzieduszyńska – Brzeg – PSP 5 – 01:53,9

4. Daria Leczowicz – Brzeg – PSP 6 – 01:54,0

5. Aleksandra Ożóg – Brzeg – PSP 6 – 01:55,1

6. Julia Karlikowska – Brzeg – PSP 8 – 01:56,4

7. Agnieszka Włodarczyk – Brzeg – II LO – 01:56,8

8. Martyna Waligóra – Brzeg – PSP 1 – 01:57,5

9. Zuzanna Duraj – Brzeg – PSP 1 – 01:57,7

10. Julia Krężel – Brzeg – PSP 8 – 01:57,8

11. Marta Pyzowska – Brzeg – PSP 5 – 01:59,2

12. Patrycja Bednarz – Brzeg – PSP 1 – 02:00,6

. Kamila Załęska – Brzeg – PSP 5 – 02:00,6

14. Wiktoria Waszak – Brzeg – II LO – 02:01,0

15. Zofia Przystajko – Brzeg – PSP 8 – 02:01,2

16. Katarzyna Ożóg – Brzeg – PSP 6 – 02:02,1

17. Julia Rybacka – Brzeg – PSP 6 – 02:03,4

18. Sara Raczkowska – Brzeg – II LO – 02:03,5

19. Paulina Kowalik – Brzeg – PSP 6 – 02:04,3

20. Emilia Duszeńko – Brzeg – PSP 1 – 02:04,8

21. Lidia Błońska – Brzeg – PSP 6 – 02:05,0

22. Julia Krewsun – Brzeg – PSP 6 – 02:05,2

. Justyna Śliwińska – Brzeg – PSP 5 – 02:05,2

24. Weronika Florków – Brzeg – PSP 6 – 02:05,3

. Hanna Klamka – Brzeg – PSP 5 – 02:05,3

26. Natalia Ukleja – Brzeg – PSP 8 – 02:05,7

27. Klaudia Kogut – Brzeg – II LO – 02:06,1

28. Małgorzata Jankowska – Brzeg – PSP 5 – 02:06,3

. Marlena Regner – Brzeg – PSP 8 – 02:06,3

30. Kamila Wyrembak – Brzeg – PSP 8 – 02:06,5

31. Sabina Regner – Brzeg – PSP 6 – 02:06,6

32. Katarzyna Podkowa – Brzeg – PSP 3 – 02:07,7

33. Karolina Gruszczyńska – Brzeg – ZSE – 02:07,9

34. Wiktoria Kozłowsk – Brzeg – PSP 5 – 02:08,7

35. Natalia Marcinkowska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:08,9

36. Klaudia Drozd – Brzeg – PSP 5 – 02:09,5

37. Martyna Badurowicz – Brzeg – ZSE – 02:11,0

38. Kamila Baczyńska – Brzeg – ZSE – 02:11,9

39. Oliwia Czerwińska – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:12,5

40. Paulina Adamowicz – Brzeg – 02:13,1

41. Aleksandra Dziedzic – Brzeg – PSP 6 – 02:13,2

42. Barbara Tokarska – Brzeg – PSP 8 – 02:14,4

43. Karolina Hołomejko – Brzeg – PSP 5 – 02:15,1

44. Patrycja Komar – Brzeg – ZSE – 02:16,5

45. Małgorzata Parnicka – Brzeg – PSP 3 – 02:18,9

46. Natalia Meketiuk – Brzeg – PSP 3 – 02:23,7

47. Jagoda Kulik – Brzeg – PSP 8 – 02:25,9

48. Hanna Zając – Wrocław – 2:40,3

49. Inka Głogowska – Brzeg – 02:59,8

50. Angelika Pieszyńska – Brzeg  – 03:11,8

51. Maja Mazepa – Brzeg  – 03:38,5

52. Zofia Lech – Brzeg – 03:44,7

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Monika Lech – Brzeg – 01:51,0

2. Anna Bilska – Brzeg – ZSE – 02:05,2

3. Beata Kowalczyk – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:10,0

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Małgorzata Ciejka – Brzeg – ZSZ nr 1 – 02:02,0

2. Paulina Szychowska – Brzeg – ZSE – 02:05,1

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Edyta Strzelczyk – Brzeg – 1:58,1 (wynik bez poprawki 2:02,7)

2. Beata Sieńko – Brzeg – 1:58,3 (2:04,1)

3. Małgorzata Tesarowicz – Brzeg – 2:07,3 (2:10,6)

Kobiety – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 61,5 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Ewa Zajączkowska – Brzeg – 1:59,6 (wynik bez poprawki 2:11,9)

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)

1. Jakub Kowalski – Brzeg – PSP 1 – 01:27,5

2. Michał Białajczuk – Brzeg – PSP 8 – 01:29,6

3. Zbignew Kuziemski – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:29,7

4. Marcin Sidorowicz – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:32,1

5. Szymon Radka – Brzeg – II LO – 01:34,0

6. Dawid Fatla – Brzeg – II LO – 01:36,0

7. Maciej Drzewiecki – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:37,5

8. Michał Musiał – Brzeg – PSP 6 – 01:37,8

9. Jakub Krawczyk – Brzeg – PSP 5 – 01:38,2

10. Wiktor Kaśka – Brzeg – ZSE – 01:39,5

11. Gracjan Bednarz – Brzeg – PSP 5 – 01:42,6

12. Wojciech Grygiel – Brzeg – PSP 8 – 01:45,2

13. Przemysław Wanowski – Brzeg – PSP 6 – 01:45,4

14. Krzysztof Rzeszut – Brzeg – PSP 6 – 01:46,2

15. Krzysztof Kowalczyk – Brzeg – PSP 1 – 01:47,5

16. Marcel Majecki – Brzeg – PSP 8 – 01:49,6

17. Tomasz Urban – Brzeg – PSP 8 – 01:58,8

18. Dawid Piotrowski – Brzeg – PSP 3 – 02:35,8

Mężczyźni – juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)

1. Szymon Wyrwas – Brzeg – PSP 5 – 1:36,7

2. Mateusz Turczynowski – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:38,3

3. Mateusz Tysier – Brzeg – PSP 8 – 1:38,4

4. Wojciech Tysier – Brzeg – PSP 5 – 1:40,6

5. Mateusz Sierpiński – Brzeg – PSP 1 – 1:40,9

6. Jakub Michalak – Brzeg – PSP 1 – 1:41,5

7. Szymon Sobczak – Brzeg – PSP 1 – 1:41,7

8. Piotr Śliwa – Brzeg – PSP 6 – 1:42,2

9. Oskar Solecki – Brzeg – PSP 6 – 1:43,9

10. Jakub Sołodowczuk – Brzeg – PSP 1 – 1:44,6

11. Jakub Kałamuniak – Brzeg – PSP 5 – 1:44,8

12. Bartosz Pszczolarski – Brzeg – PSP 8 – 1:44,9

13. Igor Puchelak – Brzeg – II LO – 01:45,0

14. Michał Kruczek – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:45,1

15. Mateusz Dworzycki – Brzeg – II LO – 01:45,3

16. Łukasz Kośny – Brzeg – PSP 5 – 1:45,9

17. Krystian Skarżyński – Brzeg – PSP 6 – 1:46,8

18. Rafał Wierzbicki – Brzeg – PSP 5 – 1:46,9

19. Jakub Jęczalek – Brzeg – PSP 1 – 1:47,0

20. Piotr Dacyszyn – Brzeg – II LO – 01:47,8

21. Patryk Sacha – Brzeg – PSP 6 – 1:47,9

22. Wiktor Podstawka – Brzeg – PSP 8 – 1:48,4

. Oliwier Szczęsny – Brzeg – PSP 8 –  1:48,4

24. Igor Toporowski – Brzeg – PSP 5 – 1:49,0

25. Łukasz Nowak – Brzeg – PSP 3 – 1:49,2

. Filip Sykała – Brzeg – PSP 5 – 1:49,2

27. Stanisław Popłoński – Brzeg – PSP 3 – 1:49,8

28. Maciej Słodki – Brzeg – PSP 3 – 1:49,8

29. Nikodem Jacheć – Brzeg – PSP 6 – 01:50,1

30. Patryk Kowalczuk – Brzeg – PSP 8 – 01:50,7

31. Michał Poświstak – Brzeg – PSP 3 – 01:50,9

32. Damian Florków – Brzeg – PSP 3 – 01:51,0

33. Tomasz Szczepański – Brzeg – PSP 1 – 01:51,1

34. Szymon Kroczak – Brzeg – PSP 5 – 01:51,5

35. Konrad Dobrowolski – Brzeg – PSP 6 – 01:52,6

36. Natan Brudziński – Brzeg – PSP 1 – 01:53,0

37. Mateusz Medyk – Brzeg – PSP 5 – 01:54,3

38. Damian Michalak – Brzeg – PSP 1 – 01:54,6

39. Jakub Bider – Brzeg – PSP 1 – 01:55,0

. Jakub Frontczak – Brzeg – PSP 8 – 01:55,0

41. Mariusz Łysiuk – Brzeg – PSP 6 – 01:55,2

42. Filip Szpulak – Brzeg – PSP 6 – 01:55,4

43. Jakub Pytlakowski – Brzeg – PSP 1 – 01:56,4

44. Igor Głogowski – Brzeg – 01:56,8

45. Robert Babijczuk – Brzeg – PSP 6 – 01:57,8

46. Mateusz Zalewski – Brzeg – PSP 1 – 02:04,0

47. Jakub Dobrowolski – Brzeg – PSP 6 – 02:04,7

48. Oliwer Skrzypnik – Brzeg – PSP 8 – 02:05,3

49. Piotr Sikora – Brzeg – PSP 8 – 02:09,2

50. Paweł Tomaszewski – Brzeg – PSP 5 – 02:13,0

51. Przemysław Dzieduszyński – Brzeg – 02:18,2

52. Sławomir Klimkow – Brzeg – PSP 5 – 02:19,2

53. Szymon Widziak – Brzeg – 02:21,6

54. Adrian Sacha – Brzeg – PSP nr 6 – 02:26,2

55. Dawid Gawlas – Brzeg – PSP 5 – 02:34,8

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg 1:19,8

2. Mirosław Lech – Brzeg – 1:20,1

3. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 1:27,9

4. Henryk Domiński – Brzeg – 1:28,4

5. Marcin Bieniaszewski – Brzeg – 1:29,2

6. Dariusz Mrowiec – Brzeg – 1:30,8

7. Maciej Kużdżał – Brzeg – 1:30,9

8. Igor Grabowski – Brzeg – 1:31,1

9. Paweł Górski – Brzeg – ZSE – 01:31,7

10. Dariusz Bronowski – Brzeg – 1:33,2

. Wojciech Raburski – Brzeg – 1:33,2

12. Ruben Bielecki – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:33,4

13. Szymon Korczyński – Brzeg – ZSZ nr 1 – 01:34,0

14. Damian Winiarz – Brzeg – ZSE – 01:37,7

15. Kamil Florków – Brzeg – 1:39,0

16. Dominik Antonowicz – Brzeg – II LO – 01:39,6

17. Maciej Głowacki – Brzeg – 1:39,8

18. Kamil Duliniec – Brzeg – 1:41,8

19. Paweł Kaczmarek – Brzeg – 1:42,0

20. Adrian Mazepa – Brzeg – 1:43,1

21. Michał Binek – Brzeg – 1:43,8

22. Piotr Sendra – Brzeg – 1:45,0

23. Mateusz Wolański – Pawłów – 1:45,1

. Grzegorz Łyczkowski – Brzeg – 1:45,1

25. Kacper Szelkiewicz – Brzeg – 1:46,9

26. Mateusz Zalewski – Brzeg – 1:48,7

27. Andrzej Kimel – Brzeg – 1:49,5

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 75 kg)

1. Patryk  Buczma – Brzeg – II LO – 01:37,1

2. Jakub Widziak – Brzeg – 01:40,7

3. Witold  Nowak – Brzeg – II LO – 01:45,4

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 1:29,4 (wynik bez poprawki 1:34,0)

2. Marek Głogowski – Brzeg – 1:30,3 (1:35,4)

3. Henryk Wójcik – Brzeg – 1:30,7 (1:36,3)

4. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 1:31,9 (1:34,4)

5. Paweł Kozłowski – Brzeg – 1:33,0 (1:34,3)

6. Janusz Donigiewicz – Brzeg – 1:34,1 (1:51,6)

7. Tomasz Pieszyński – Brzeg – 1:35,1 (1:36,9)

8. Tomasz Zając – Wrocław – 1:38,0 (1:42,1)

9. Grzegorz Saganowski – Brzeg – 1:38,1 (1:40,9)

10. Marcin Samul – Brzeg –  1:38,9 (1:39,9)

11. Sławomir Derlatka – Brzeg – 1:40,2 (1:45,8)

12. Marcin Dorociak – Brzeg – 1:40,9 (1:43,1)

13. Zbigniew Guzak – Brzeg – 1:41,7 (1:51,0)

14. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 1:42,2 (1:43,8)

15. Andrzej Pyżalski – Brzeg – 1:43,2 (1:45,4)

16. Jacek Zajączkowski – Brzeg – 1:43,3 (1:54,8)

17. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 1:44,7 (1:47,2)

18. Jarosław Hołomejko – Brzeg – 1:47,5 (1:50,0)

19. Mariusz Wójcik – Brzeg – 1:47,6 (1:55,0)

20. Henryk Knera – Brzeg – 1:48,3 (1:59,0)

21. Jasiek Pikor – Brzeg – 2:01,4 (2:07,6)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 1:32,4 (wynik bez poprawki 1:33,4)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 1:38,6 (1:43,2)

3. Aleksander Sadowiński – Brzeg – 1:46,3 (1:57,8)

4. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 1:58,3 (2:02,0)

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 2000 METRÓW

Kobiety – seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Urszula Kużdżał – Brzeg – 8:38,7

Mężczyźni – seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg – 6:24,7

2. Mirosław Lech – Brzeg – 6:43,7

3. Henryk Domiński – Brzeg – 7:04,8

4. Maciej Kużdżał – Brzeg – 7:15,3

5. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 7:30,1

6. Marcin Bieniszewski – Brzeg – 7:43,8

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Marek Głogowski – Brzeg – 6:49,0 (wynik bez poprawki 7:09,4)

2. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 7:18,6 (7:37,0)

3. Henryk Wójcik – Brzeg – 7:34,3 (7:56,8)

4. Krzysztof Kulwicki – Brzeg – 7:43,5 (8:23,5)

5. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 7:44,1 (7:54,1)

Mężczyźni – masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 7:26,0 (wynik bez poprawki 7:30,0)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 7:32,9 (7:51,3)