Remis w Lubinie na zakończenie sezonu

0

W ostatnim meczu sezonu 2017/18 brzeska drużyna zremisowała z rezerwami Zagłębia Lubin 1:1. Punkt zdobyty w Lubinie pozwolił Stali zająć 4. miejsce w końcowej tabeli. W sobotnim (16.06) meczu w szeregach brzeskiej ekipy zadebiutowali Daniel Jankowski i Dawid Gawroński z drużyny juniorów, zaś kolejne szanse otrzymali dwaj inni wicemistrzowie Opolskiej Ligi Juniorów – Piotr Mendak i Mateusz Dychus.

Mecz znakomicie powinien rozpocząć się dla „żółto-niebieskich” już w 45. Sekundzie, kiedy to piłkę przed polem karnym przejął Gajda, zwiódł obrońcę, lecz jego strzał obronił bramkarz Zagłębia. W 15. minucie nieco wakacyjne tempo meczu udzieliło się arbitrowi, który nie zauważył ewidentnego faulu na Cieśliku w polu karnym. W 19′ nieudanie z dystansu uderzył Mendak. W 22′ po długim wrzucie z autu piłkę płasko uderzył Sikorski, blisko przecięcia uderzenia był jeszcze Cieślik, ale futbolówka przeleciała obok słupka. W 23. minucie po dośrodkowaniu Nowackiego z rzutu wolnego główkował Cieślik, lecz piłka ponownie minęła słupek bramki gospodarzy. Na następną ciekawszą akcję przyszło poczekać do 35. minuty, kiedy to po rzucie wolnym niecelnie głową uderzył piłkę jeden z młodych zawodników Zagłębia.

Drugą część gry z większym animuszem rozpoczęli gospodarze. W 52. minucie po prostopadłym dograniu, lukę w obronie wykorzystał Mucha, który strzałem na pustą bramkę dał prowadzenie lubinianom. Brzeżanie wyrównali w 73. minucie. Piłkę na prawe skrzydło zagrał Zalewski, wzdłuż bramki płasko dograł Kulczycki, a z najbliższej odległości wyrównał Cieślik. Stalowcy ruszyli do ataków, chcąc zgarnąć pełną pulę. Minutę później niecelnie strzelił Bronisławski. W 75. Minucie w środek bramki uderzył Dychus, a w 81. po szybkim wznowieniu z rzutu wolnego z 10. metra pomylił się Cieślik.

W doliczonym czasie gry Stal miała kilka rzutów rożnych, ponadto z dystansu groźnie uderzał Dychus, lecz te akcje nie przyniosły gola i po raz dziewiąty wiosną, brzeżanie podzielili się punktami.

Drużyna kończy sezon 2017/2018 na czwartym miejscu co jest wynikiem bardzo dobrym, choć po pierwszej rundzie apetyty były znacznie większe. Ostatecznie w drugim sezonie w III lidze, Stal notuje kolejny progres (szóste miejsce w poprzednim sezonie) i tym samym potwierdza, że należy do czołówki grupy.

Zawodnicy mają teraz dwa tygodnie przerwy, a do treningów powrócą na początku lipca. Tu należą się podziękowania dla wszystkich zawodników oraz trenerów za miniony sezon.

34. kolejka III ligi: Zagłębie II Lubin – Stal Brzeg 1:1 (Mucha 52′ – Cieślik 73′)

Stal Brzeg: Stitou – Zalewski, Sikorski (90′ Gawroński), Pożarycki, Kolanko, Celuch (67′ Kulczycki), Mendak (46′ Dychus), Nowacki, Gajda (46′ Jankowski), Bronisławski, Cieślik. Trener: Grzegorz Podstawek.

Sędziował: Paweł Niewiadomski (Lubuski ZPN). Żółte kartki: (Stal): Nowacki, Cieślik, Kulczycki, Sikorski. Widzów: 50.