Brzeżanka wicemistrzynią Polski Juniorów w Szachach!

0

W dniach 10-12 sierpnia, we wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach. W zawodach wzięła udział Wiktoria Sowa z Brzegu. 16-latka zdobyła 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym została Wicemistrzynią Polski Juniorów w Szachach błyskawicznych. Niewiele zabrakło, aby stanęła także na podium w szybkiej odmianie szachów, bowiem w tej kategorii zajęła 4. miejsce.

Partię szachów błyskawicznych, czyli popularny blitz, rozgrywa się w czasie nie większym niż po 10 minut dla każdego gracza. Ostatnie wicemistrzostwo Polski, to nie pierwszy sukces młodej brzeżanki. Wiktoria w 2016 roku zdobyła złoty medal podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, a w tym roku również wywalczyła srebro na Drużynowym Turnieju o „Złotą Wieżę” w Nidzicy.

Dodajmy, że utalentowana zawodniczka na co dzień trenuje w klubie UKS Rodło Opole. Jak sama przyznaje, odległość klubu od miejsca zamieszkania nie stanowi żadnego problemu, bo treningi może prowadzić za pomocą kamerki i komunikatora internetowego.

Wiktorii i jej trenerom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.