Jubileuszowy XXV Memoriał Anny Lityńskiej przeszedł już do historii

0

2 października nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizowali  już po raz XXV Memoriał ku czci Anny Lityńskiej, nauczycielki i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów i sportowców.


Uczniowie szkół podstawowych, młodzież  szkolna i ponadgimnazjalna rywalizowali ze sobą w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły na dystansie od 1000 do 2500 m. na brzeskim Stadionie Miejskim i w Parku Wolności. Najlepszych pięciu uczniów w każdej kategorii wiekowej będzie reprezentowało powiat w finałach wojewódzkich w Lasocicach.

W trakcie tegorocznego Memoriału przeprowadzono Bieg Niepodległościowy uczniów Ekonoma, który zapoczątkował w ZSE obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponad 100 uczniów ubranych w biało – czerwone koszulki utworzyło flagę Polski i w tym szyku przebiegło podczas otwarcia Memoriału dwa okrążenia bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego w Brzegu.

Współorganizatorami memoriału był  Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej przy Starostwie Powiatowym w Brzegu i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Tegoroczni sponsorzy imprezy to:  Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Miasta Brzeg, MOSiR, Bank Spółdzielczy Grodków – Łosiów. Patronat medialny TVP3 Opole.