Piłkarze wrócili z mistrzostw bez medali

0

PIŁKA NOŻNA

Reprezentacja Polski piłkarzy amatorów zakończyła swój udział w turnieju finałowym UEFA Region’s Cup, który odbywa się na przełomie czerwca i lipca w Irlandii.

UEFA Region’s Cup to Mistrzostwa Europy regionalnych drużyn składających się z piłkarzy-amatorów, których nie wiążą z klubami profesjonalne kontrakty. W kadrze zawodników z polskich klubów od trzeciej ligi w dół, występuje brzeżanin Paweł Boczarski, piłkarz III-ligowej Foto-Higieny Gać.
Polskę reprezentował na tych mistrzostwach Region Dolnośląski, gdyż to on wygrał zmagania na krajowym podwórku. Później, we wrześniu ubiegłego roku, Polacy wygrali grupę 8 eliminacji, pokonując u siebie Rumunów (Brasov) 5:2, Macedończyków (News Amateurs) 5:1 i remisując z Francuzami (Paris Ile de France) 1:1.
W irlandzkim turnieju trafili do jednej grupy z Niemcami (Württemberg), Chorwacją (Zagreb) i Irlandią Północną (Eastern Region). Niestety, Polacy okazali się w tym zestawieniu najsłabsi i przegrali wszystkie 3 mecze. Boczarski rozegrał pełne 90 minut w pierwszym i drugim meczu. W trzecim trener Grzegorz Kowalski dał pograć innym zawodnikom.
Trzecie miejsce w UEFA Region’s Cup 2015 zajęła Turcja, która w meczu o brąz pokonała Czechy 4:2. Finał odbył się w sobota 4 lipca w Dublinie. Zagrali w nim gospodarze oraz Chorwacja. Po golu zdobytym strzałem głową w 10’minucie przez David’a Lacey’a, mistrzowski puchar wznieśli Irlandczycy.

POLSKA – CHORWACJA 0:4
Polska: Gąsiorowski – Borowy, Mądrzejewski, Buryło, Boczarski, Gołębiewski (56’ Leśniarek), Majbroda (32’ Bohdanowicz), Babeczko, Deneka, Jakóbczyk, Mazurek (46’ Niedojad).

POLSKA – NIEMCY 0:1
Polska: Krawczyk – Mądrzejewski, Skrypak (74’ Maciejewski), Buryło, Boczarski, Gołębiewski, Bohdanowicz, Babeczko, Leśniarek (80’ Deneka), Żbik, Wałęga (67’ Jakóbczyk).

POLSKA – IRLANDIA PŁN. 1:2
Polska: Krawczyk – Skrypak (75’ Mazurek), Kaczmarek (55’ Bohdanowicz), Buryło, Majbroda, Maciejewski, Babeczko, Leśniarek, Żbik, Niedojad (85’ Jakóbczyk), Deneka.