Waleczni brzeżanie

0

W sobotę 22 marca, w Borowej Oleśnickiej, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do I.T.F. – była to pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, natomiast dla juniorów pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów.

Organizatorem zawodów był Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do i Okręgowy Związek Taekwon-do we Wrocławiu. W zawodach wzięło udział 79 zawodników z 14 ośrodków reprezentujących 9 klubów z województwa dolnośląskiego i opolskiego, wśród nich 8 zawodników Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F. z Wrocławia w tym 5 trenujących w filii klubu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu.
W kategorii wiekowej juniorów młodszych spośród brzeżan wystartowali: Marlena Wesołowska, Bartosz Bryda, Bartosz Dąbkowski, Michał Kadłubowski i Dorian Kondrajczak. W konkurencji układów stopni uczniowskich brązowy medal wśród mężczyzn zdobył Michał Kadłubowski. W konkurencji walk kobiet, Marlena Wesołowska zaliczyła udany debiut i w kategorii do 55 kg zdobyła brązowy medal.
W konkurencji walk mężczyzn, w kategorii do 52 kg bardzo dobry start zaliczył Michał Kadłubowski, który po bardzo dobrych walkach zajął ostatecznie drugie miejsce. W tej samej kategorii wagowej udany debiut zanotował Bartosz Bryda. Po bardzo zaciętych pojedynkach zdobył brązowy medal. Niestety, trzeci nasz zawodnik, także debiutant, w tej kategorii wagowej Bartosz Dąbkowski, nie miał tyle szczęścia, co jego koledzy z klubu. Przegrał swoją pierwszą walkę i odpadł z dalszej rywalizacji, ale jego postawa na planszy rokuje dobrze na przyszłość. Niewiele zabrakło, aby Bartosz zdobył medal w konkurencji indywidualnych technik specjalnych, ostatecznie zajął jednak miejsce tuż za podium.
Bardzo dobrze swoje walki rozpoczął, najbardziej doświadczony wśród naszych zawodników, Dorian Kondrajczak, który wystartował w kategorii do 58 kg. Dorian kolejno pokonywał rywali, ale w walce o wejście do finału znokautował swojego przeciwnika, a według regulaminu walk taekwon-do I.T.F., w takim przypadku sędziowie mogli zdyskwalifikować naszego zawodnika i przyznać zwycięstwo znokautowanemu, tak też się stało. Ostatecznie Dorian Kondrajczak zajął trzecie miejsce w tej konkurencji, zdobywając tym samym brązowy medal.

Od lewej stoją B.Bryda, B. Dąbkowski, D. Kondrajczak, M.Kadłubowski, M.Wesołowska, z tyłu trener Z.Semp

pierwszy z lewej M. Kadłubowski 2 m-sce walki do 52 kg i trzeci z lewej B.Bryda 3 m-sce walki do 52 kg