Stal pokonała Lechię w ostatnim sprawdzianie

0

W świetnych nastrojach do nowego sezonu przystępować będą piłkarze Stali Brzeg. W ostatnim meczu kontrolnym pokonali bowiem swoją przyszłą ligową rywalkę – Lechię Dzierżoniów – 3:1, i to na jej terenie .

Stal testowała w tym meczu, podobnie jak w innych sparingach, kolejnych kandydatów do gry w zespole. Choć można było się w tej sytuacji obawiać braku zgrania żółto-niebieskich, to tak się nie stało. Stalowcy przeważali niemal od pierwszej minuty. Brzeżanie byli bliscy objęcia prowadzenia po strzałach Kulczyckiego, Jaworskiego, a także podbramkowej okazji Gancarczyka. Niewykorzystane sytuacje zemściły się niespodziewanie w 39′ minucie, gdy po długim zagraniu z głębi pola sytuację jeden na jednego z brzeskim bramkarzem wykorzystali miejscowi.

Już w 51′ minucie wyrównanie żółto-niebieskim mógł dać Mendak, a po kolejnym groźnym strzale brzeżan piłka wylądowała na poprzeczce dzierżoniowskiej bramki. Jeszcze tylko kolejnej sytuacji nie wykorzystał Gardzielik, a potem było już tylko lepiej. W 71′ minucie sprawdzany w Brzegu piłkarz popisał się mierzonym strzałem z 20 metrów i wyrównał na 1:1. Dziesięć minut później, po strzale Mendaka, piłka trafiła w rękę obrońcy Lechii. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Szpak i Stal objęła zasłużone prowadzenie 2:1. Tuż przed końcem spotkania, po podaniu Mazura, wynik na 3:1 ustalił kolejny z testowanych przez trenera Sobczaka piłkarzy.

Stal wróciła do Brzegu w dobrych humorach, po wyjazdowym zwycięstwie nad rywalem z ligi – w której rywalizację rozpoczną już w najbliższą sobotę.

Stal I połowa: zawodnik testowany – zawodnik testowany, Sikorski, Józefkiewicz, Płomiński – Kulczycki, Boczarski, Bonar, Nowacki, Gancarczyk – zawodnik testowany. Stal II połowa: zawodnik testowany – Kiełbasa, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Mazur – Mencel, Szpak, Gajda, Mendak – Gordzielik, zawodnik testowany. Trener Sebastian Sobczak