Hala sportowa przy ul. Oławskiej jak nowa

4

Odnowione elewacje budynku, nowa aranżacja ogrodu od strony ulicy, a przede wszystkim likwidacja barier dla niepełnosprawnych – to najważniejsze efekty prac przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy.


Przypomnijmy, w połowie 2013 roku wykonano w obiekcie remont dachu. Rok później hala sportowa doczekała się nowego parkietu, a modernizacji również zostały poddane ściany pod trybunami oraz sufit. Prace w 2015 roku polegały na remoncie szatni, zaplecza sanitarnego i wymianie oświetlenia.

Tegoroczny remont były możliwy dzięki uzyskaniu przez Gminę Brzeg dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość robót wyniosła ponad 400 tys. zł.

– Odnowiliśmy elewacje i ściany budynku oraz uporządkowaliśmy teren zieleni przed obiektem, od strony ulicy Oławskiej – informuje Jerzy Wrębiak. – Zlikwidowaliśmy także stare schody prowadzące do hali od strony parku. Zamontowaliśmy windę dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac wykonano również oświetlenie małej sali treningowej – dodaje burmistrz Brzegu.

W ramach prac wykonano także remont chodnika prowadzącego do hali od strony wejścia przy ulicy Oławskiej, oraz – co jest nowością – remont toalet znajdujących się w obiekcie, które będą udostępnione turystom i osobom odwiedzającym park.

fot. UM w Brzegu

 • pikasso

  Z prochu powstales w proch sie obrucisz.
  ps. fajna elewacja szoda ze za niedlugo zniknie

 • waldek

  Ogród ze skalniakiem to dzieło pana Janklowskiego,który wykonał go razem z nauczycielami gdy był dyrektorem SP 4.Tylko potem nikt o to nie dbał.

 • endriu

  Jest winda

 • AKO

  …super, a zjazd dla wózków jest ?