Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Hala sportowa przy ul. Oławskiej jak nowa

hala-sportowa-w-brzegu-1

Odnowione elewacje budynku, nowa aranżacja ogrodu od strony ulicy, a przede wszystkim likwidacja barier dla niepełnosprawnych – to najważniejsze efekty prac przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy.


Przypomnijmy, w połowie 2013 roku wykonano w obiekcie remont dachu. Rok później hala sportowa doczekała się nowego parkietu, a modernizacji również zostały poddane ściany pod trybunami oraz sufit. Prace w 2015 roku polegały na remoncie szatni, zaplecza sanitarnego i wymianie oświetlenia.

Tegoroczny remont były możliwy dzięki uzyskaniu przez Gminę Brzeg dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość robót wyniosła ponad 400 tys. zł.

– Odnowiliśmy elewacje i ściany budynku oraz uporządkowaliśmy teren zieleni przed obiektem, od strony ulicy Oławskiej – informuje Jerzy Wrębiak. – Zlikwidowaliśmy także stare schody prowadzące do hali od strony parku. Zamontowaliśmy windę dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac wykonano również oświetlenie małej sali treningowej – dodaje burmistrz Brzegu.

W ramach prac wykonano także remont chodnika prowadzącego do hali od strony wejścia przy ulicy Oławskiej, oraz – co jest nowością – remont toalet znajdujących się w obiekcie, które będą udostępnione turystom i osobom odwiedzającym park.

fot. UM w Brzegu

Related posts

4 Comments

  1. waldek

    Ogród ze skalniakiem to dzieło pana Janklowskiego,który wykonał go razem z nauczycielami gdy był dyrektorem SP 4.Tylko potem nikt o to nie dbał.

    Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *