Weekendowy Informator Sportowy 04-05.03.2017

0

Większość zespołów z powiatu brzeskiego w poprzedniej kolejce odniosła porażki. Wszystkie drużyny przegrały w ważnych spotkaniach. Koszykarki KSK Stal Brzeg z Ostrovią, która również jest pretendentem do gry w play-offach. Grodkowski Olimp przegrał w derbach z ASPR Zawadzkie. Natomiast na parkiet po dwóch tygodniach przerwy powraca Gredar, który w połowie lutego przed własną publicznością przegrał w spotkaniu z KS AZS UMCS Lublin. Porażki doznał również SKS Orlik w wyjazdowym spotkaniu z MKS Żagiew Dzierżoniów.

Koszykówka:

UKS Lider Swarzędz – KSK Stal Brzeg ( niedziela 5.03.2017 godzina: 17:00: Hala SCSiR ul. Św. Marcina 1).

Stalówki po poprzedniej porażce czeka spotkanie wyjazdowe. Zespół z Wielkopolski znajduje się na pierwszym miejscu. Lider Swarzędz ma taką samą ilość punktów jak Stal, ale brzeżanki rozegrały o jedno spotkanie więcej. W poprzedniej rundzie to brzeżanki były górą i zwyciężyły u siebie 49:46. Będą to kolejne trudne zawody dla Stalówek na drodze do gry w play-offach.

Piłka ręczna:

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – UKS Olimp Grodków (godzina 17:00, hala sportowa przy Gimnazjum nr 4 ul. Krotoszyńska).

Olimp Grodków rozpoczął rundę rewanżową rewelacyjnie, ale ostatnie spotkanie nie należało do udanych. Następnym rywalem Olimpijczyków będzie drużyna z Ostrowa Wlkp. Podopieczni trenera Krzysztofa Przybylskiego zajmują obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 22 punktów. W przerwie między rundami oba zespoły spotkały się na turnieju zorganizowanym przez klub z Wielkopolski. Ówczesny rezultat był na korzyść grodkowian i dzięki temu zajęli trzecie miejsce.

SKS Orlik Brzeg – SPR Bór Oborniki Śląskie ( sobota 04.03.2017 godzina 14:00, hala sportowa MOSiR ul. Oławska 2).

SKS Orlik przed własną publicznością będzie podejmował drużynę Boru. Między obiema drużynami jest różnica jednego punktu na korzyść drużyny z Dolnego Śląska. Zespół SPR Bór znajduje się na ósmej pozycji natomiast Orlik na dziesiątej. W sobotnim spotkaniu zapowiada się mecz walki dwóch wyrównanych drużyn ze środka tabeli.

Futsal:

Lex Kancelaria Słomniki – KS Gredar Futsal Team ( niedziela 05.03.2017 godzina 15.30 lub 17.30 – w zależności od wyniku spotkania półfinałowego Ekstraligi Kobiet – Hala Orła Piaski Wielkie, ul. Niebieska 2).

Drużyna futsalistów na najbliższe spotkanie uda się do Małopolski. Gospodarze tego spotkania to Lex Kancelaria Słomniki. Drużyna z Małopolski w rozgrywkach obecnego sezonu jest wiceliderem z dorobkiem trzydziestu punktów. Będzie to trudne spotkanie dla brzeskich piłkarzy ze względu na grę wyjazdową z zespołem aspirującym do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.