Podczas wakacji chętniej zaciągamy kredyty. Zależy nam, aby były dopasowane do naszych potrzeb

0

Rodzinny wyjazd lub remont mieszkania – na te cele zapożyczamy się w okresie letnim najczęściej. Zwykle zaciągamy kredyt na mniej więcej 10–12 tys. zł. Lato przemija jednak szybko, zobowiązanie finansowe pozostaje zaś na długo. Jak wybrać wakacyjny kredyt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb?


Zanim podpiszemy umowę, powinniśmy dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową. „Ustalmy, na jaki okres możemy pożyczyć pieniądze i jakie raty jesteśmy w stanie spłacać bez nadmiernego obciążania domowego budżetu” – radzi w rozmowie z serwisem infoWire.pl Wioletta Pawińska, kierująca Wydziałem Kredytów Konsumpcyjnych w Banku Millennium.

Pamiętajmy, że korzystne, niskie oprocentowanie może wiązać się z wysoką prowizją za udzielenie kredytu. Ta opcja jest atrakcyjna wtedy, gdy chcemy pożyczyć pieniądze na dłuższy czas. Jeśli zależy zaś nam na krótkim okresie spłaty, lepiej rozejrzeć się za inną ofertą.

Nie podejmujmy decyzji spontanicznie. Gdy stwierdzimy, że pieniądze rzeczywiście są nam niezbędne, poszukajmy na rynku najatrakcyjniejszego kredytu. Bank, w którym mamy założone konto osobiste, z pewnością przygotuje dla nas ofertę na uproszczonych zasadach, dzięki czemu dostaniemy pieniądze najszybciej.

W przypadku gdy zdecydowaliśmy się na kredyt promocyjny, dobrze zapoznajmy się z wymaganiami, które musimy spełnić, aby z niego skorzystać. Sprawdźmy również, co zrobić, by utrzymać go na niezmienionych warunkach. Dokładnie czytajmy umowy, które podpisujemy!

Jeśli uznamy, że wzięcie kredytu było błędem, możemy odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia. „Będziemy musieli zwrócić pożyczone pieniądze wraz z odsetkami za te kilka, kilkanaście dni. Jest to jednak lepsze wyjście niż spłacanie niekorzystnego kredytu przez lata” – stwierdza ekspertka.

źródło: www.infowire.pl
foto: www.freeimages.com