W klasie A zapunktowały tylko trzy drużyny, a Kościerzyce i Łosiów zanotowały sromotne porażki [GALERIA Z meczu Pogoń Łosiów – Rudatom Kępa 1-9]

0

KS Kruszyna-Prędocin i LZS II Starowice Dolne zwyciężyły, KS Skarbimierz zremisował, a Victoria Kościerzyce, Pogoń Łosiów i GKS Grodków przegrały. W 27. kolejce klasy A pauzowała natomiast Burza Lipki.

Najwyższe zwycięstwo zanotował LZS II Starowice Dolne, który wygrał 3-1 z LZS-em Koperniki-Morów po golach Krzysztofa Harchali, Rafała Strzałki i Filipe Silvy. Wygrał też KS Kruszyna-Prędocin, który z kolei pokonał w meczu o podwójną stawkę LZS Luboszyce. Bramki dla tej drużyny zdobyli Michał Małunowicz i Mateusz Peczeniuk.

Warto też wspomnieć, że KS Skarbimierz piąty raz w sezonie stracił punkty. Liderzy spod Brzegu tym razem zremisowali z LZS-em Sławice 2-2, a trafili dla nich Przemysław Mykita i Sebastian Kowalik. Jednak w obliczu tego, że druga w tabeli Victoria II Chróścice przegrała, to drużyna Tomasza Kamińskiego i tak powiększyła swoją przewagę z 6 do 7 punktów.

Pozostałe nasze zespoły poległy, w tym dwie bardzo dotkliwe. Victoria Kościerzyce i Pogoń Łosiów straciły po 9 goli! Dla Victorii te bramki stanowiły ponad 20% wszystkich straconych goli w tym sezonie, a dla Pogoni prawie 10%. Co warte odnotowania, obie ekipy zagrały po prostu fatalne drugie połowy, po pierwszych bowiem remisowały.

Victoria Kościerzyce mierzyła się z TOR-em II Dobrzeń Wielki i do przerwy było 2-2. Gole dla kościerzyckiej drużyny zdobyli Grzegorz Doszna i Łukasz Doliński, jednak po przerwie spotkanie wymknęło jej się spod kontroli, straciła 7 goli i przegrała 2-9. Z kolei Pogoń Łosiów do przerwy remisowała bezbramkowo z Rudatomem Kępa, a w drugiej połowie padło aż 10 bramek, w tym jedna autorstwa Piotra Pączka z Pogoni. W ten sposób drużyna z Łosiowa przegrała 1-9.

– Mówiąc o tym meczu należy podzielić go na dwie połowy. W pierwszej wykonywaliśmy założenia taktyczne i było to widać po wyniku. Zagraliśmy dobrze i mieliśmy w składzie dwóch młodzieżowców, którym chciałbym teraz podziękować. Sprzyjało nam też szczęście, bo rywale nie wykorzystali rzutu karnego – mówił Grzegorz Urbaniak, trener Pogoni Łosiów. – Po przerwie było gorzej. Kontrowersyjna pierwsza bramka, strzelona według mnie z wyraźnego spalonego, zepsuła naszą grę. Z kolei Rudatom to silny zespół, który lubi biegać, grać klepką i różnymi kombinacjami. W pierwszej połowie temu sprostaliśmy i to jest na plus. Myślę, że niebawem będziemy świętować utrzymanie.

W 27. kolejce poległ też walczący o utrzymanie się w grupie III GKS Grodków. Zespół przegrał wyjazdowy mecz przeciwko drugiemu w tabeli LZS-owi Kałków 3-5, a bramki dla grodkowskiej drużyny zdobyli Szymon Skut, Oskar Więcław i Dawid Schie.

Po minionej kolejce nasi a-klasowcy mają trzy dni przerwy, a później w czwartkowe Boże Ciało i zbliżający się weekend rozegrają dwie kolejki. Podczas pierwszej z nich odbędą się mecze: Victoria II Chróścice – Pogoń Łosiów, KS Dąbrowa – Burza Lipki, KS Kruszyna-Prędocin – Rudatom Kępa, LZS Luboszyce – Victoria Kościerzyce oraz LZS II Starowice Dolne – GKS Grodków. Natomiast w weekend zostaną rozegrane spotkania: Victoria Kościerzyce – KS Skarbimierz, KS Kruszyna-Prędocin – Pogoń Łosiów, Burza Lipki – TOR II Dobrzeń Wielki, GKS Grodków – LZS Dziewiętlice i LZS Łąka-Jodłów – LZS II Starowice Dolne.