Zawodniczka Koła PZW Grodków została Mistrzynią Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym!

0
Joanna Drgas została Mistrzynią Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym (fot. Patrycja Korczewska)

Joanna Drgas tego lata rozbiła wędkarski sejf z medalami. Zawodniczka Koła PZW Grodków jest aktualną Drużynową Mistrzynią Świata Kobiet i świeżo upieczoną Mistrzynią Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym!

Mistrzostwa Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym odbyły się w dniach 18-19 września 2021 r. w Hermanowicach (koło Przemyśla). Pierwszego dnia rywalizacji pani Joanna uzyskała najwyższy wynik zawodów – 28,870 kg oraz złowiła największą rybę I tury zawodów – karpia o wadze 6,720 kg, natomiast drugiego dnia z wagą 17,970 kg wywalczyła 1. miejsce w sektorze i 4. w klasyfikacji II tury.

• „Emocje były do samego końca, bowiem w klasyfikacji końcowej dwie zawodniczki po dwóch dniach rywalizacji miały na koncie 2 punkty (w I i II turze obie zajęły 1 miejsce w swoich sektorach) i o wygranej decydowała waga złowionych ryb w dwóch turach zawodów. Łączny wynik Asi wynosił 46,840 kg i tym samym wyprzedzając w klasyfikacji drugą zawodniczkę o 745 g (!) została Mistrzynią Polski!” – mówi Patrycja Korczewska z Koła PZW Grodków, która z bliska przyglądała się tej rywalizacji.

Należy przypomnieć, że to nie jedyny sukces pani Joanny tego lata. Nieco wcześniej, bo w dniach 21-22 sierpnia 2021 r. w holenderskiej miejscowości Almere na kanale Lage Vaart odbywały się Mistrzostwa Świata Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym, na których Joanna Drgas wraz z drużyną zdobyła złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata!

• „Asia to prawdziwa mistrzyni wędkarstwa. Podczas Sport Fishing World Games 2019 w Republice Południowej Afryki, jako pierwsza Polka w historii wywalczyła indywidualny tytuł Mistrzyni Świata Kobiet” – dodaje Bogusław Gluza z Grodkowa, który jest trenerem Joanny Drgas.

Poniżej publikujemy krótkie fotorelacje z mistrzostw (Fot. Patrycja Korczewska – fotografia / PZW):