Siódme zwycięstwo z rzędu Stalówek!

0

KOSZYKÓWKA: Znów do Poznania wybrały się koszykarki Stali Brzeg. Tym razem jednak nie drużyna juniorek, a seniorki z II ligi. Co ciekawe w składzie zespołu seniorskiego występuje aż 6 juniorek starszych, a 4 z nich znalazły się w pierwszej piątce meczowej w spotkaniu z Bemo Motors AZS Poznań.

I tak w wyjściowym składzie oprócz kapitan Karoliny Kozery trener Kamieniecki wystawił: Kamilę Kudła, Wiktorię Stalę, Olę Błasiak oraz Alicję Wierzbicką.

Stalówki po punktach Kozery, Wierzbickiej i Błasiak prowadziły dość szybko 6:2. Po kolejnych dwóch punktach Aleksandry Błasiak było 8:5, ale celna trójka zespołu poznańskiego dała remis. Kolejny remis był po rzucie za trzy punkty Agaty Księżopolskiej i dwóch oczkach Izy Pinkosz (15:15). Ta kwarta zakońćzyła się jednopunktowym prowadzeniem Stalówek 18:17.

W drugiej odsłonie dobrą partię zagrała Wierzbicka. Po jej akcjach brzeżanki prowadziły 23:17. Gospodynie szybko jednak wyrównały i rywalizacja toczyła się „kosza za kosz”. W tej kwarcie akademiczki z Poznania były lepsze i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 40:38 dla poznańskiej drużyny.

Po przerwie rywalki dość szybko wyszły na prowadzenie (44:40), a następnie powiększyły przewagę do sześciu oczek (48:42) oraz (50:44). W tej kwarcie brzeżanki stawały aż sześciokrotnie na linii rzutów wolnych i z 12 rzutów wykorzystały 7. Po trzeciej ćwiartce Stalówki prowadziły 55:54.

Wielkie emocje przypadły na kwartę czwartą. Najpierw wyrównanie rywalek, potem dwa oczka Agaty Księżopolskiej i dwa Karoliny Kozery. Przy wyniku 59:58 na rzut za trzy punkty zdecydowała się najmłodsza Stalówka, Wiktoria Stala. Piłka po jej rzucie wpadła do obręczy i brzeżanki prowadziły 62:58 na pięć minut przed końcem spotkania. Później koncertowa gra duetu Księżopolska-Kozera. Ta pierwsza trafiła za trzy i poprawiła za dwa, druga zaś rzuciła za dwa na 69:61, by po chwili celnie trafić dwa rzuty wolne. Kropkę nad „i” pieczętując siódme zwycięstwo z rzędu postawiła Ola Błasiak, która trafiła jeden z dwóch wolnych w samej końcówce.

Po ciężkim i wyrównanym meczu Stalówki zwyciężyły w Poznaniu 72:64 podtrzymując szanse na awans do turnieju półfinałowego w walce o 1 ligę.

Trener Michał Kamieniecki był zadowolony ze swoich podopiecznych, które włożyły serce w walkę o zwycięstwo: – Wiedzieliśmy, że jedziemy do Poznania na bardzo trudne spotkanie. Wiele zawodniczek nie trenowało przez ostatnie dwa tygodnie, mieliśmy problem z uzbieraniem 7 osób na trening. Było to bardzo widać w grze obronnej, szczególnie w pierwszej połowie. Podczas ferii staraliśmy się głównie pracować nad kondycja i skutecznością rzutów. Widać wyraźną poprawę w dwóch ostatnich meczach. O wygranej zdecydowała postawa obronna w drugiej połowie. Zmieniliśmy system obronny i skutecznie wybiliśmy zespół z Poznania z rytmu. Dziewczyny po raz kolejny pokazały charakter w 3 kwarcie, kiedy przegrywaliśmy już 7 punktami. Wiem ile sił włożyły w wygraną dlatego ta wygrana smakuje jeszcze lepiej.

Brzeżanki w najbliższy weekend zagrają najprawdopodobniej najważniejszy mecz sezonu. Przed własną publicznością zmierzą się z MKS Polkowice. Jak do tego spotkania podchodzą Stalówki, zapytaliśmy trenera Kamienieckiego: – Mecz z Polkowicami jest dla nas kulminacyjnym spotkaniem sezonu, który pokaże czy będziemy mieli szansę dalej walczyć w barazach o awans do 1 ligi. Porażka definitywnie przekreśli nasze szanse. Do meczu z MKSem podchodzimy wyraźnie podbudowani i świadomi własnych umiejętności. Pokazalismy to w 7 ostatnich spotkaniach. Dziewczyny dorosły do gry w 2 lidze i liczę, że udowodnią to w najbliższym spotkaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że nie należy pompować balona w związku z naszą postawą. Należy pamiętać, że jesteśmy młodą drużyną, dla której każda wygrana to duży sukces. Już teraz można powiedzieć, że ten sezon jest dla nas wyśmienity. W takim momencie jak ten liczymy na szczególne wsparcie kibiców i doping jak nigdy wcześniej. Bez tego i bez wsparcia się na wyżyny umiejętności, nie uda nam się pokonać rywala.

Bemo Motors AZS Poznań – Stal Brzeg 64:72 (17:18, 23:20, 14:17, 10:17)

Stal: Agata Księżopolska 19, Karolina Kozera 14, Alicja Wierzbicka 12, Wiktoria Stala 6, Kamila Kudłak 6, Ola Błasiak 5, Katarzyna Iwanicka 5, Iza Pinkosz 5, Honorata Pławiak 0.