Derby na styku

0

Szczypiorniści Orlika grali w weekend na wyjeździe w Komprachcicach.

W pierwszym meczu w Brzegu, jesienią, Orlik wygrał 25:24. Zdecydowanym faworytem przed rewanżem byli gospodarze, zajmujący 4 miejsce w tabeli II.ligi. Brzeg był dziewiąty. Ale derby rządzą się swoimi prawami.

Po 2.minutach OSiR prowadził 2:0. W 5’minucie było już 5:2. Dwa trafienia Krawczyka i jedno Pasierbka dały gościom wyrównanie 5:5. W pierwszej połowie wynik zmieniał się na korzyść gospodarzy, którzy potrafili odskakiwać na dwie bramki przewagi, co szybko jednak niwelował Orlik. Do przerwy remis 15:15.
Lepiej drugą część meczu rozpoczęli brzeżanie. Po bramkach Stanoszka i Krawczyka objęli prowadzenie 17:15. W 39’minucie, po trafieniu Młotkowskiego, goście odskakują na 21:18. Na niespełna 5.minut przed końcem Orlik jest wciąż na czele, z dwubramkowym zapasem 26:24. Niestety, przez pozostały czas rzuca tylko jedną bramkę, której autorem jest Pasierbek. OSiR trafia do siatki czterokrotnie i rewanżuje się za porażkę w Brzegu.

OSiR Komprachcice – ORLIK Brzeg 28:27 (15:15)

ORLIK: Sobczyk, Stypiński – Krawczyk-10, Pasierbek – 8, Stanoszek – 5, Potępa – 2, Młotkowski 2, Betka, Włodek, Klimczak. Trener Robert Karlikowski

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
ASPR Zawadzkie – Tęcza Kościan 36:33; AZS Zielona Góra – Dziewiątka Legnica 26:17; Sparta Ob.Wlkp.- Zagłębie II Lubin 30:28; Moto Jelcz Oława – Żagiew Dzierżoniów 28:29; AZS Pol.Wrocław – Lider Swarzędz 32:49; Bór Oborniki Śl. – Start Konin 36:14