KSK Stal Brzeg odblokowała się przed własną publicznością

0

Po emocjonującym meczu brzeskie koszykarki zwyciężyły dziś (09.12) na własnym parkiecie 61:55 z „Wichosiem” Jelenia Góra. Głód zwycięstwa widoczny był od pierwszego gwizdka.

Już pierwsza kwarta spotkania pokazała, kto dzisiaj planuje dominować w hali sportowej przy ul. Oławskiej. Po dwóch kwartach zawodniczki Stali zeszły na przerwę z kilkupunktową przewagą. Trzecia kwarta nie przyniosła większych zmian w przebiegu spotkania, ale w końcówce meczu, to zawodniczki z Jeleniej Góry włączyły drugi bieg i niemal udało się im dogonić rozpędzone brzeżanki (58:55). Ostatecznie Stalówki zakończyły mecz efektownym trafieniem za trzy punkty i tym samym ustanowiły wynik meczu 61:55.

Cała drużyna ciężko pracowała na sukces, defensywa była miejscami nie do przejścia dla rywalek Jeleniej Góry. Na szczególne słowa uznania zasługują: Patrycja Łojek (16 pkt), Wiktoria Wiśniowska i Aleksandra Błasiak (po 12 pkt).

– Cieszy zwycięstwo i „odblokowanie” parkietu, bo po raz pierwszy wygraliśmy u siebie. Jestem szczęśliwy, dziewczyny również. Idziemy krok po kroku po kolejne zwycięstwa – mówi nam Mariusz Kolekta, prezes KSK Stal Brzeg.

Dodajmy, że w trakcie dzisiejszego meczu odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt oraz nakrętek. To nie pierwsza akcja charytatywna przeprowadzona przez brzeski klub.