Finał Pucharu Polski w Brzegu dla Odry Opole

0

Od początku II. połowy gra wyglądała identycznie jak przez pierwszych 45’minut. Odra chciała szybko przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i już w przerwie dokonała 4 zmian. Kup na niewiele było stać – z osamotnionym Marcinowem na szpicy.

Wreszcie wpadł gol. W 64’minucie lewym skrzydłem przedarł się Brusiło i wystawił piłkę na 6 m do Wolnego, który bez problemów pokonał Wnuka. Odra prowadzi 1:0.

74′ minuta – deszcz coraz intensywniejszy, obu zespołom coraz mniej chce się grać.

78′ minuta – Kiełbasa urwał siatkę. Lewy obrońca Odry oddał mocny strzał z daleka, piłka spadła za poprzeczką w siatkę bramki i zerwała ją z zaczepów – krótka przerwa techniczna.

84’minuta – stu procentową okazję z 5 m zmarnował dla Odry Cieluch.

88′ minuta – zaatakował LZS. Przez chwilę było gorąco pod bramką Odry.

89′ minuta – ładny strzał Brusiło z 18 m, tuż ponad poprzeczką bramki Kup.

90 +1′ – zgranie głową w polu karnym LZS-u Wolnego wprost na nogę Gładkowskiego, który z bliska ustala wynik meczu na 2:0 dla Odry.

Odra Opole – LZS Kup 2:0 (0:0)

ODRA: Wichman – Kiełbasa, Copik, Michniewicz, Droszczak (46’ Gawron) , Flejterski (46’ Gładkowski), Gancarczyk Waldemar (46’ Brusiło), Niemczyk, Gancarczyk Janusz (46’ Sobczyński), Cieluch, Wolny. Trener Zbigniew Smółka

KUP: Wnuk – Wróbel (87′ Gaweł), Butrym, Warzyc, Jeleniewski (33’ Okoń), Szymków (38’ Koczanowski), Krężlewski, Moschner, Marcinów, Sobczak, Zboch (85′ Szułkowski). Trener Grzegorz Świerczek