Z inicjatywy wójta gminy Olszanka Tymoteusza Drebschoka w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszance odbyło się „Spotkanie z historią” poświęcone dziejom Kresów Wschodnich oraz losom ich mieszkańców w czasie II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej i wysłuchać prelekcji przybliżających historię Wołynia oraz doświadczenia rodzin, które po wojnie znalazły nowy dom na ziemiach obecnej Opolszczyzny, w tym także na terenie gminy Olszanka.
2026-06-22 11:13:00