Z inicjatywy wójta gminy Olszanka Tymoteusza Drebschoka w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszance odbyło się „Spotkanie z historią” poświęcone dziejom Kresów Wschodnich oraz losom ich mieszkańców w czasie II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej i wysłuchać prelekcji przybliżających historię Wołynia oraz doświadczenia rodzin, które po wojnie znalazły nowy dom na ziemiach obecnej Opolszczyzny, w tym także na terenie gminy Olszanka.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz