Czy naprawdę chodzi o prawo, czy może o ratowanie politycznego wizerunku? Radni Koalicji Obywatelskiej z Brzegu próbują przekonać mieszkańców, że podwyżka wynagrodzenia dla burmistrz Wioletty Jaskólskiej-Palus to ustawowy obowiązek. Problem w tym, że przez ponad pół roku nikt nie podjął żadnych działań nadzorczych, a przedstawiana dziś grafika bardziej przypomina polityczną zasłonę dymną niż rzetelne wyjaśnienie przepisów. Im głębiej analizuje się całą sprawę, tym wyraźniej widać, że stawką nie jest wyłącznie pensja burmistrz, lecz także polityczne interesy osób stojących za całą operacją.