Koszykarki z brzeskiej „Piątki” ósme w Polsce

0

Drużyna koszykarek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu wzięła udział w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w rywalizacji koszykarskiej. Zawody odbyły się w Bochni w dniach 11-13 czerwca 2018. Ostatecznie drużyna uplasowała się w środku stawki – zajmując ósme miejsce.

W Gimnazjadzie udział wzięło trzynaście drużyn – mistrzów poszczególnych województw. Zawodniczki rywalizowały o medale Mistrzostw Polski. W trakcie zawodów okazało się, że najlepszą drużyną okazał się zespół ze Zgorzelca, który pokonał ekipę z Sosnowca. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie z Konstantynowa, która pokonała 1 punktem gospodynie turnieju – zawodniczki z Bochni.

Uczennice PSP nr 5 w Brzegu ostatecznie zajęły 8. pozycję, co należy uznać za dobry wynik. Warto także podkreślić, że świetną pracę wykonali także organizatorzy, którzy dołożyli wszelkich starań, by impreza odbyła się – jak przystało na zawody mistrzowskie – na najwyższym poziomie.

Brzeżanki wystąpiły w następującym składzie: Marta Owad, Zofia Traka, Martyna Michalska, Aleksandra Guzenda, Paulina Wionczek, Klaudia Drozd, Julia Dzieduszyńska, Sandra Surdyka, Wiktoria Walczak, Zuzanna Wróbel, Julia Rudyk, Karolina Cieślak. Opiekunowie: Robert Karlikowski, Mariusz Andruchowicz.