Udany występ Natalii w Lizbonie

0

Udanie wystartowała w pierwszym tegorocznym WordlTour w tenisie stołowym – brzeżanka Natalia Bajor. Turniej z cyklu Challenge Plus odbył się w stolicy Portugalii w dniach 13-17 lutego i zgromadził na starcie całą czołówkę światową w liczbie ponad 280 zawodniczek i zawodników z ponad 50 krajów.

Polskę reprezentowali: Marek Badowski, Patryk Zatówka, Natalia Bajor, Natalia Partyka i Magdalena Sikorska. Najlepiej z nich spisała się N. Bajor, która awansowała do 1/4 finału w grze podwójnej (grając razem z N. Partyką oraz szczególny awans do 1/8 finału; na tym etapie znalazły się tylko 3 zawodniczki z Europy w tym Natalia  i 13 azjatek z Chin, Japonii   i Tajwaniu. W walce o ćwierćfinał nasza pingpongistka po zaciętej grze uległa 3-4 (10-12,11-9,11-8,12-10,5-11,3-11,8-11), prowadząc już 3-1 w setach, późniejszej finalistce zawodów. Oto wyniki naszej zawodniczki:

Gra pojedyncza:
Kwalifikacje – runda: wolny los, 2 runda: N. Bajor – 129 w rankingu światowym – Eva Jurkova (Słowacja) 608 w rankingu światowym – 4-2 (7,3,-8,-6,6,3).
1/32 finału: N. Bajor – Dina Meshref (Egipt- 51 w rankingu światowym) –  4-1 (4,9,-9,6,7).
1/16 finału: N. Bajor – Ganna Gaponowa (Ukraina – 60 w rankingu światowym) – 4-3 (-13,-5,9,8,-6,9,-10). Co za dramatyczny mecz, który trwał ok.1,15 godziny. Ukrainka to b. doświadczona zawodniczka, grająca stylem defensywnym.

1/8 finału: N. Bajor – Honoku Hashimoto (Japonia- 24 w rankingu światowym)  – 3-4 . Bardzo zacięty mecz, w którym Natalia nie wykorzystała szansy na zwycięstwo, pomimo prowadzenia już 3-1 w setach, uplasowała się w TOP 16 zawodów. Japonka w ostatnich 2 latach wygrała jeden turniej z serii Challenge (Zagrzeb), a  w pięciu innych była w finale. Dodatkową trudność stanowi jej defensywny styl gry. Na marginesie rywalka zajęła 2.miejsce w tym turnieju, przegrywając 3-4 ze swoją rodaczką Hiną Hayatą. Po tym występie naszej zawodniczki – powinien być duży awans na początku marca w rankingu światowym ITTF.

Gra podwójna:
Nasza para N.Partyka/N.Bajor z racji rankingu i rozstawienia rozpoczęła gry od 1/8 finału z parą białoruską: Nadieżą Bogdanowa/Daria Trigolos, którą pokonała 3-1 (-11,7.7.8) i awansowała do ćwierćfinału, gdzie w walce o półfinał przegrała 1-3 (-9,12,-9,-9) z bardzo mocną parą Jhun-Li Yu/ Yu-Wen Huang (Tajwan).

Gra mieszana: u4
N. Bajor/Marek Badowski wygrali w 1. rundzie 3-0 vo  z parą szwajcarską Lionel Weber/Rachel Moret.

1/8 finału: N.Bajor/M. Badowski – Gaouan Lin/Liu Schiwen (Chiny)  – 0-3 (-4,-6,-9). Para chińska wygrała zresztą łatwo finał 3-0 z parą słowacką. Lin to 3.rakieta świata, a jego partnerka Liu plasuje sie na 5.miejscu na świecie (będąc w przeszłości liderką światowego rankingu).

Teraz czekają naszą zawodniczkę przygotowania do 87. Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w Gliwicach, gdzie w dniach 01-03 marca będzie bronić tytułu indywidualnej mistrzyni Polski.