Natalia Bajor Mistrzynią Polski

0

W dniach 1-3 marca 2019 roku, w Gliwicach rozegrano 87. edycję Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Brzeżanka Natalia Bajor pozostawiła swoje konkurentki daleko w tyle i sięgnęła po złoto.

W przededniu swoich 22. urodzin brzeżanka – wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg, występująca w barwach KU AZS UE sprawiła sobie i trenerom wielki prezent. Powtórzyła swój sukces sprzed roku i zdobyła Mistrzostwo Polski seniorek w grze pojedynczej. W pojedynku finałowym pokonała 4:1 Natalię Partykę z SKTS Hodonin.
Do sukcesu w grze indywidualnej, Natalia Bajor „dorzuciła” także sukces w grze podwójnej. W tej kategorii, wspólnie z wyżej wymienioną N. Partyką, zdobyła również najwyższe miejsce na podium. Zawodniczki pokonały w finale, z wynikiem 3:2, Katarzynę i Annę Węgrzyn z KU ZAS UE Wrocław.

Warto zauważyć, że występujące we wrocławskich barwach pingpongistki w sumie zdobyły aż osiem medali, tj.: 3 złote (N. Bajor – 2, K. Węgrzyn – 1), 3 srebrne (A. Węgrzyn – 2, K. Węgrzyn – 1) oraz 2 brązowe (K. Węgrzyn – 1, J. Szymczak – 1). Tym samym zawodniczki reprezentujące klub ze stolicy Dolnego Śląska zdeklasowały pozostałe rywalki z innych klubów.

Szczegółowe wyniki Indywidualnych Mistrzostw Polski znaleźć można na stronach internetowych: www.pzts.pl oraz www.pingpong.com.pl.