Stal Brzeg szykuje się do nowego sezonu i zwycięża w drugim meczu sparingowym

0

Przygotowania do nowego sezonu trwają w piłkarskiej Stali w najlepsze. Brzeżanie rozegrali niedawno drugi mecz sparingowy, w którym pokonali świeżo upieczonego drugoligowca, tj. rezerwy Śląska Wrocław 3:2. Zwycięskie gole zdobył Gajda (2) oraz Kamiński (1). Mecz rozegrano w systemie 3×35 minut i był kolejną okazją do przetestowania kilku nowych zawodników.

Pierwsza z trzech tercji nie zaczęła się najlepiej dla Stalowców. Wrocławianie przeważali, a wynik otworzyli już w 4. Minucie, po składnej akcji i strzale z bliska w wykonaniu Michalskiego. Kilkanaście minut później Śląsk miał kolejną niezłą okazję, ale tym razem dobrze interweniował Stitou. Stalowcom brakowało rozmachu w grze ofensywnej, choć strzały – bez powodzenia – oddawali Kamiński, Gajda, Danielik i Celuch.

Minutę po rozpoczęciu drugiej tercji wynik powinien wyrównać Dychus, który po błędzie wrocławian zebrał się z piłką, ale nie uderzył wprost w bramkarza. Brzescy zawodnicy w tej części gry szybciej operowali piłką i prezentowali się lepiej niż w pierwszych 35 minutach. Drugiego gola zdobyli jednak piłkarze Śląska. W 51. minucie, w szesnastce, górną piłkę przyjął Głowieńkowski i pokonał będącego bez szans Szadego. Ekipa trenera Domagały nie zwiesiła głów i walczyła do końca. W 64. minucie piłkę na połowie gości odebrał Gajda, pomknął w stronę pola karnego i ładnym strzałem zdobył bramkę na 1:2. Cztery minuty później żółto-niebiescy wyrównali. We własnej szesnastce ręką zagrał obrońca wrocławian, do jedenastki podszedł Gajda i wyrównał stan meczu.

W trzeciej tercji obie drużyny mocno się zmieniły, ale wciąż to brzeżanie byli groźniejsi, zwłaszcza po szybkich kontrach. Piłkarze z Wrocławia również się odgryzali, a dwukrotnie dobrze bronić musiał Szady. Decydujący cios w piątkowym sparingu zadali Stalowcy. W 81. minucie z piłką na linii pola karnego znalazł się Kamiński i uderzył, zdejmując pajęczynę z siatki gości i ustalając wynik na 3:2.

Sparing zakończył się zwycięstwem brzeżan z drugoligowcem, choć to dopiero początek letnich przygotowań. Przed zawodnikami z Brzegu kolejne treningi, a następny mecz towarzyski rozegrają za sobotę 20. czerwca o godzinie 11:00, kiedy na własnym boisku podejmą Po-Ra-Wie Większyce.

Sparing nr 2 (grano 3×35 minut)

Stal Brzeg – Śląsk II Wrocław 3:2

(Bramki: Gajda 64′, 68’k, Kamiński 81′ – Michalski 4′, Głowieńkowski 51′)

Stal (I tercja): Stitou – Łukawiecki, zawodnik testowany, Niewieściuk, Maj, Danielik, zawodnik testowany, Gajda, Kamiński, Celuch, Dychus. Od 51. minuty grali ponadto: Szady, Kowalski, Jaros, Kuriata, Borycka, Szymczyk i zawodnik testowany, od 70. minuty: Sosna i kolejny zawodnik testowany, a od 86. minuty: Firek i Smok. Trener: Marcin Domagała.