Klasa okręgowa. Victoria Dobrzyń przegrała po dwóch odmiennych połowach

0
Źródło: Motor Praszka

Victoria Dobrzyń po dwóch zupełnie różnych w swoim wykonaniu połowach przegrała w Praszce 2-3. Niewiele jednak brakowało do tego, aby wróciła do domu z punktem.

W pierwszej połowie dobrzynianie grali fatalnie i do przerwy przegrywali 0-3. W drugiej jednak sprawowali się o wiele lepiej i zdobyli dwa gole. Autorem pierwszego z nich był Dominik Tomczyk, a drugiego, kontaktowego, Daniel Jankowski.
– Już kolejny raz przespaliśmy pierwszą połowę. Musimy poprawić koncentrację od pierwszej minuty – mówił Marek Zagórski zastępujący nieobecnego trenera Artura Adasika. – Po przerwie przejęliśmy inicjatywę i graliśmy o wiele lepiej, choć od 49. minuty w dziesiątkę. Kapitan dostał czerwoną kartkę.
Jeszcze w 90. min Victoria mogła wyrównać, ale obrońca z samej linii bramkowej wybił piłkę nieuchronnie zmierzającą do siatki. Sytuacja nie zagwarantowała więc drużynie z Dobrzynia czwartego w sezonie remisu. Wręcz przeciwnie – Victoria przegrała czwarty raz w sezonie i z dorobkiem sześciu punktów zajmuje 16. miejsce w tabeli.

W pozostałych meczach przede wszystkim nie zmienił się lider. TOR Dobrzeń Wielki wciąż prowadzi w tabeli, a w minionej kolejce wygrał 4-1 w Łubnianach. Trzy punkty za nim plasuje się LZS Mechnice, który wygrał 2-1 w Dobrodzieniu.
Trzeci jest natomiast Start Jełowa, który w swoim stylu, bo aż 6-1, pokonał 1. FC Chronstau-Chrząstowice. Oprócz tego Żubry Smarchowice Śląskie wygrały z Unią Kolonowskie 5-2, a Orzeł Źlinice z Polonią Karłowice 7-2.
Z kolei Piomar Tarnów-Przywory ograł Rajfel Krasiejów 2-1, a LZS Kuniów tym samym rezultatem wygrał z Hetmanem Byczyna. W tej samej kolejce LZS Ligota Turawska pokonał MKS Wołczyn 2-0, a Rodło Opole zremisowało ze Stobrawą Ligota Dolna 1-1.
Victoria Dobrzyń, czyli jedyny reprezentant powiatu brzeskiego występujący w klasie okręgowej, najbliższy mecz rozegra na własnym boisku w sobotę (19 września) o godz. 16.00. Ugości wtedy Piomar Tarnów-Przywory.

Motor Praszka – Victoria Dobrzyń 3-2 (3-0)
Bramki: Dominik Tomczyk, Daniel Jankowski.
Victoria: Pacholarz – Kucia, Serwadczak.T, Kowalski (46. Foryś), Rozsokhach – Resiak (68. Torchała), Mykita, Zagórski – Bajsarowicz, Tomczyk, Jankowski. Trener: Artur Adasik.
Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).