Brzeżanka międzynarodową Mistrzynią Polski

2

TENIS STOŁOWY

We Władysławowie – Cetniewie trwa od 27 do 31 maja, I. ITTF Junior Circuit Polish Junior Cadet Open w tenisie stołowym. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski zgromadziły na starcie 314 zawodników i zawodniczek z 30 krajów, w tym m.in. z Brazylii, Korei Płd., Tajwanu, czy Japonii oraz całą czołówkę europejską – w kategorii juniorek, juniorów (do 18 lat) i w kategorii kadetek i kadetów (do 15 lat).

Bardzo dobrze zaprezentowała się wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg, 18-letnia Natalia Bajor (obecnie KU AZS UE Wrocław). Natalia, w parze z Rumunką Adiną Diaconu, zdobyły złoty medal w grze podwójnej, pokonując po drodze mocne pary deblowe (mi.in. z Białorusi, Słowacji, Tajwanu, Japonii, Korei Płd., a w finale pokonały rodaczki Rumunki Andreę Clapę i Dianę Lupu 3-2 (8,5,-7,-4,3). Jest to drugi sukces w karierze Natalii w kategorii juniorek, w rozgrywkach z cyklu ITTF Global Junior Circuit w tenisie stołowym. Przed dwoma laty Natalia wygrała w grze deblowej turniej z tego cyklu w parze z koleżanką klubową Sandrą Wabik w szwedzkim Orebro.
Nie powiodło się natomiast Natalii w grze pojedynczej, gdzie przegrała walkę o 1/8 finału, z mało znaną dotychczas Koreanką Yelin Choi i odpadła z turnieju. Koreanka później została rewelacją turnieju. Zmiotła po drodze wszystkie rywalki i w wielkim stylu wygrała mocno obsadzony turniej we Władysławowie.
Naszą pingpongistkę czekają jeszcze gry w drużynie, ale Polki nie będą należeć do faworytek, gdyż w gronie 20. zespołów są rozstawione z numerem 6.