Piąte zwycięstwo z rzędu Stalówek

1

Koszykarki Stali Brzeg odniosły zasłużone i pewne zwycięstwo nad ekipą Ekonoma Legnica. Brzeżanki chciały podtrzymać passę zwycięstw z rzędu, a przede wszystkim zrewanżować się rywalkom za pierwszy mecz w Legnicy. Wówczas prowadząc przez 39 i pół minuty, w meczu z niedziałającymi zegarami 24 sekund, rywalki wygrały w samej końcówce dwoma oczkami. Wiele zastrzeżeń można było mieć wówczas do pracy jednego z sędziów legnickiej potyczki.

Przed meczem odbyło się kilka małych uroczystości. Włodarze klubu Mariusz Kolekta oraz Andrzej Wojtkowski uhonorowali bukietami kwiatów dwe koszykarki Stali Brzeg, które uczestniczyły w plebiscycie NTO na Najlepszych sportowców Opolszczyzny 2015 roku. I tak Monika Dzownek (Siemko) zajęła ósme miejsce w kategorii Sportowiec Roku, natomiast Ola Błasiak została Miss Aren Sportowych Opolszczyzny. W imieniu zawodniczek pragniemy podziękować wszystkim kibicom, którzy oddali głosy na nasze wspaniałe zawodniczki.

Tradycyjnie nasz klub zbiera plastikowe nakrętki dla niepełnosprawnego kibica Pawła i dziś tych nakrętek od kibiców nazbierało się bardzo dużo. W akcję zaangażował się Bartek „Woytazz” Wojtkowski, który wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z Uniwersytetu Opolskiego zbierali nakrętki dla Pawła. „Woytazz” otrzymał również z naszego klubu oficjalne podziękowania za wkład i zaangażowanie w organizację ubiegłorocznego turnieju XVI Memoriału Włodzimierza Siudy.

W trakcie trwania mecz sprzedawane były również kalendarze charytatywne (www.lilkapomaga.pl), których całkowity dochód przeznaczony będzie na pomoc chorym dzieciom. W akcję zaangażowane są koszykarki Stali Brzeg, których zdjęcia są w kalendarzu.

Powróćmy jednak do meczu. Brzeżanki zagrały w osłabieniu bez Anny Pijanowskiej oraz Leny Strojny, która zmaga się z kontuzją pleców. Na domiar złego w drugiej kwarcie kadra Stalówek uszczupliła się o kolejną zawodniczkę, Izę Pinkosz, która nieszczęśliwie stanęła na stopę rywalek i z uszkodzonym stawem skokowym została odwieziona do brzeskiego szpitala. Pierwsza diagnoza na szczęście jest optymistyczna i mówi tylko o skręceniu.

Mecz na początku lepiej rozpoczęły legniczanki, które prowadziły 4:1. Wówczas na rzut za trzy punkty zdecydowała się Wiktoria Stala i była to doskonała decyzja najmłodszej koszykarki Stali Brzeg, która wybiegła na boisko w pierwszej piątce!

Przy stanie 8:8 za trzy punkty trafiła jeszcze Agata Księżopolska wyprowadzając Stalówki na prowadzenie. W odpowiedzi dwa oczka zdobyła Marta Majchrzak, która co ciekawe była przymierzana przed sezonem do Stali Brzeg, ale wybrała drużynę z Legnicy.

W drugiej kwarcie na boisku pojawiła się Aleksandra Błasiak, która udowodniła swoją bardzo dobrą formę strzelecką. W tej kwarcie zdobyła 7 z 11 wszystkich swoich oczek zdobytych w tym meczu. Dwa punkty zdobyła Ola Płuciennik, która również pojawiłą się na placu gry. Celnymi trójkami popisały się z kolei Agata Księżopolska i w samej końcówce kwarty kapitan Stali Karolina Kozera, która wyprowadziła swoją drużynę na dziesięcio punktową przewagę do przerwy (32:22).

Po przerwie Stalove wciąż powiększały przewagę nad rywalkami. Już bez Izy Pinkosz na boisku, trener Michał Kamieniecki musiał jeszcze bardziej rotować składem i wprowadzać rezerwowe. Te jednak go nie zawodziły i ciągnęły grę. Ważne punkty w trzeciej odsłonie zdobyła Katarzyna Iwanicka, która dwukrotnie znalazła się w dogodnej sytuacji i trafiła raz spod deski, a raz z półdystansu. W końcówce kwarty akcją „and one” popisała się Kamila Kudłak, która faulowana trafiła za dwa i wykorzystała dodatkowy rzut wolny.

W czwartej kwarcie do głosu doszła Ala Wierzbicka, która zdobyła swoje 6 punktów. Cztery oczka dorzuciła Honorata Pławiak, a skutecznymi wjazdami pod basket popisywała się „Mała”. Brzeżanki tą kwartę również wygrały wysoko, pieczętując tym samym zasłużone i pewne zwycięstwo nad Ekonomem Legnica 66:41.

Było to piąte z rzędu zwycięstwo Stali Brzeg w rozgrywkach II ligi grupy wielkopolskiej. Najbliższe spotkanie Stalówki rozegrać mają w sobotę 23 stycznia br. o godzinie 14:30, a rywalkami podpiecznych trenera Michała Kamienieckiego będą koszykarki Lidera Swarzędz.
STAL BRZEG – EKONOM LEGNICA 66:41 (11:10, 21:12, 13:7, 21:12)

STAL: Agata Księżopolska 11, Ola Błasiak 11, Karolina Kozera 10, Kamila Kudłak 10, Katarzyna Iwanicka 7, Alicja Wierzbicka 6, Honorata Pławiak 4, Wika Stala 3, Iza Pinkosz 2, Ola Płuciennik 2. Trener Michał Kamieniecki.