Muzyczna Jesień 2017 – Podsumowanie muzycznych zmagań

0

Muzyczna jesień 2017 przeszła już do historii. Przez festiwal przebrnęło ponad 100 muzyków. Na scenie Grodkowskiego Domu Kultury w dniach 17-19 listopada 2017 r. zagrało 12 zespołów. Występujące zespoły zagrały łącznie 20 koncertów. W finale mogły znaleźć się jedynie te zespoły które wykonały muzykę, która uwiodła Jury swoją grą, jak również artystycznym popisem na scenie.


W niedzielnym finale nie zabrakło emocji i wzruszeń po ogłoszeniu wyników. Jak również samo Jury miało wielki dylemat jakie zespoły znajdą się w finale, gdyż w dwudniowych eliminacjach wszystkie zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie artystycznym – ciężko powiedzieć, by poziom się zmienił w porównaniu do lat poprzednich i do tego z czym na Muzycznej Jesieni mieliśmy do czynienia. Z całą pewnością zmieniła się kategoria muzyki, która wcześniej była obecna w poprzednich latach na MJ w Grodkowie a była na tegorocznej edycji. Wszystkie zespoły zagrały na bardzo wysokim poziomie, by wybrać najlepszych trzeba było pozbyć się swoich preferencji muzycznych a skupić się głównie na tym, który zespół prezentuje najlepszy poziom – mówił Dawid Dzienisieńko jeden z jurorów.

Na samym początku chcę pochwalić z organizację festiwalu Muzyczna Jesień Organizatorów. Wszystko odbyło się na najwyższym poziomie zaczynając od przyjęcia przez organizatorów po nagłośnienie sceny, jak również to co działo się pod sceną, chciałbym aby odbywało się więcej festiwali w Polsce na takim poziomie. Wszystkie zespoły, które pojawiły się na scenie były w pełni profesjonalnymi zespołami, poziom był na wysokim poziomie a samo zajęcie drugiego miejsca bardzo cieszy nasz zespół – opowiadał o tegorocznej edycji festiwalu Karol Olszewski wokalista zespołu Reggaeside.

Ostatecznie w finale zagrało sześć zespołów, ale nagrody powędrowały do siedmiu grup muzycznych. Fanom festiwalu Muzyczna jesień pozostaje czekać do następnego roku.

Poniżej przedstawiamy ostateczne rezultaty

tegorocznej edycji festiwalu:

I miejsce zespół Elenor Grey z Poznania. Nagroda w wysokości 2 000 zł.

II miejsce zespoły: Pav.love.sky z Wrocławia oraz Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego. Nagrody w wysokości 1 000 zł.

III miejsce zespoły: Póki Co – Srebrna Góra i Smutne Piosenki – Poznań. Nagrody w wysokości 250 zł każda oraz mikrofony.

Wyróżnienie Body Package z Zawadzkiego. Nagroda – 10-godzinna sesja nagraniowa w legendarnym studio ‚M’ Radia Opole.

Nagrody specjalne ufundowane przez Jana Borkowskiego „Audio Baza”, w postaci live sesji – Body Package i Milczennik z Warszawy.