II Turniej im. Michała Jończyka

0

Gdyby żył, miał by dzisiaj 18 lat i najprawdopodobniej był by dalej członkiem Grodkowskiego Olimpu i grał w turniejach i mistrzostwach w piłkę ręczną. Miał duży talent sportowy, o którym mówi zarówno jego trener Z.Zielonka, jak też ojciec p. R. Jończyk.  23 czerwca w hali przy ul. Sienkiewicza odbył się drugi Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej im. Michała Jończyka.

Spotkały się na nim drużyny UKS OLIMP GRODKóW, KPR ŚWIDNICA oraz MOSIR-u POGOń ZABRZE.  W trakcie turnieju odbył się też pokazowy mecz dziewcząt pomiędzy UKS OLIMP  GRODKóW  a KPR KOBIERZYCE  oraz pokazowy mecz tenisa stołowego. Zwycięzcą turnieju została drużyna MOSIR – u ZABRZE  przed KPR ŚWIDNIC? a miejsce trzecie zajęli gospodarze. Królem strzelców został Paweł Chmiel z OLIMPU (33 bramki), najlepszym bramkarzem został  Michał Łukasik ze Świdnicy  a najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Płonka z Zabrza.
Nagrody zwycięzcą wręczał wicestarosta a zarazem ojciec Michała p. R.Jończyk a także główny sponsor turnieju p.Sajdutka- z firmy AGRO-AS  Grodków .