Nowatorska metoda leczenia bólu w Brzeskim Centrum Medycznym

0
Reklama

Od poniedziałku (12 września), brzeski szpital będzie posiadał w swojej ofercie usług medycznych innowacyjną metodę uśmierzania bólu. Projekt zostanie zrealizowany dzięki współpracy BCM-u z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Nowatorskie rozwiązanie będzie dostępne dla pacjentów z powiatu brzeskiego.


O nowoczesnej metodzie terapii opowiada dr Marcin Czub z fundacji VR 4 Health – Ból jest doświadczeniem, które w dużej mierze jest konstruowane w mózgu. Mają na to wpływ czynniki psychologiczne. Od dawna wiadomo, że poprzez odciągnięcie  czyjejś uwagi można zmniejszyć intensywność bólu. My wykorzystujemy wirtualną rzeczywistość jako zastępnik wyobraźni. Poprzez odwrócenie uwagi pacjenta można zmniejszyć bóle intensywne, krótkotrwałe, związane z różnego rodzaju zabiegami medycznymi.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Specjalne gogle w połączeniu z prawidłowym fizjologicznie oddychaniem będą wprowadzać pacjentów w stan relaksu. Taką metodę stosuje się u osób z różnego rodzaju bólem, jednak wyjątkiem mogą być migreny.  Specjalne gogle stosowano z powodzeniem m.in. we wrocławskich klinikach podczas pobierania krwi u dzieci.

– Szukamy pacjentów, którzy cierpią na przewlekły ból każdego rodzaju, poza bólem migrenowym. Z osobami cierpiącymi przeprowadzamy wstępną rozmowę i dopiero wtedy kwalifikujemy do sesji. Mogą do nas zgłaszać się osoby, którym nie pomagają lekarstwa – tłumaczy dr Joanna Piskorz z Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Chcemy otworzyć się na innowacyjne metody leczenia, które będą dostępne w Brzeskim Centrum Medycznym. Rozpoczynamy badania od poniedziałku i zobaczymy w jaki sposób projekt będzie ewoluował. Jeśli będzie zapotrzebowanie, to współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim będzie długotrwała. W przyszłości zamierzamy wprowadzić znacznie więcej nowatorskich usług medycznych – mówi Krzysztof Konik, dyrektor brzeskiego szpitala.

nowatorska-metoda-leczenia-bolu-w-brzegu

 

Reklama