Prokurator złożył wiosek o areszt dla sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym

5

Wracamy do sprawy pobicia 39-latka z Lewina Brzeskiego, który kilkanaście godzin później zmarł w szpitalu. Do awantury między uczestnikami zakrapianej imprezy doszło w nocy z wtorku na środę (2-3 maja). Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, poszkodowany próbował załagodzić konflikt uspokajając kolegów.


Jeden z uczestników imprezy uderzył 39-latka, po czym mężczyzna stracił przytomność. Na miejscu interweniowała policja, która wezwała karetkę pogotowia. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Brzegu, ale kilkanaście godzin później zmarł. Sprawca został zatrzymany i obecnie przebywa w areszcie policyjnym, jednak prokurator prowadzący śledztwo wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt .

– Dzisiaj o godzinie 14:30 Sąd Rejonowy w Brzegu rozpozna nasz wniosek. Podejrzany usłyszał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których była śmierć. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat – mówi nam prok. Wojciech Fabijaniak z brzeskiej prokuratury.

Sprawca pobicia może spędzić najbliższe trzy miesiące w więzieniu. O dalszej karze zdecyduje sąd.

Aktualizacja:

Sąd Rejonowy w Brzegu odrzucił wniosek o tymaczasowy areszt dla sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i będzie odpowiadał z tzw. wolnej stopy.