Nowe tereny rekreacyjne na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie

0

W miniony wtorek po godzinie 10 odbyło się oficjalne otwarcie siłowni na wolnym powietrzu. Wszystko dzięki staraniom stowarzyszenia „Nasze Osiedla”, która pozyskała na ten cel środki z „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”. Wniosek złożony przez stowarzyszenie w kwocie 22.450,00 zł został przyznany w całości.


Dzięki grantowi przyznanemu stowarzyszeniu „Nasze Osiedla” mieszkańcy osiedla  w obrębie ulic: Morcinka-Głowackiego-Kosynierów i z Grodkowa będą mogli korzystać z czterech podwójnych urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Nie jest to koniec starań stowarzyszenia, które na różnych płaszczyznach współpracuje z Spółdzielnią Mieszkaniową, która wspiera je w różnych działaniach.

Członkowie stowarzyszenia „Nasze Osiedla” poświęcają swój wolny czas w rozwój Spółdzielni mieszkaniowej. Wykonujecie dużo dobrej pracy, czego efektem jest między innymi otwarcie i oddanie urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu. To wy jako stowarzyszenie postaraliście się o fundusze do realizacji tego projektu. My jako Spółdzielnia udostępniliśmy teren, mamy nadzieję że jest początek współpracy – mówił na otwarciu Tomasz Zeman, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie.

Jeszcze w tym miesiąc na placu pojawią się urządzenia „Street Workout Park”. W planach jest również wymiana nawierzchni starego już boiska asfaltowego, które podobnie jak reszta urządzeń będzie ogólnodostępna przez siedem dni w tygodniu.

Wspólnymi siłami i staraniami postawiliśmy urządzenia na tym placu zabaw. Bardzo ważna jest współpraca, dzięki której można współdziałać z Spółdzielnią Mieszkaniową. My jako stowarzyszenie nie bylibyśmy w stanie aby urządzenia znalazły się na innym podłożu niż ten chodnik – dodał Paweł Birecki, prezes stowarzyszenia „Nasze Osiedla”

Stowarzyszenie „Nasze Osiedla” zrealizowało również projekty które miały na celu integrację – „Piknik rodzinny – gram z dzieckiem – daję przykład”, „Aktywny Grodków 60 +”, „Piknik rodzinny – gram z dzieckiem – daję przykład II”.Stowarzyszenie „Nasze Osiedla” organizację wielu wydarzeń zawdzięcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie z którą współpracuje, jak również wielu organizacjom pozarządowymi.