Uroczystość poświęcenia wozu ratowniczo-gaśniczego OSP Lewin Brzeski

0

W niedzielne przedpołudnie 27 maja br. w kościele parafialnym w Lewinie Brzeskim odprawiona została uroczysta msza święta w intencji strażaków. Po nabożeństwie, na placu kościelnym proboszcz Lewina Brzeskiego ks. Krzysztof Dudojć dokonał poświęcenia nowego wozu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim.


W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Zastępca Burmistrza Dariusz Struski, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Włodek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzegu i Gminnego w Lewinie Brzeskim Piotr Cierpisz, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzegu I Komendant Gminny OSP Lewin Brzeski Mirosław Szuta, Prezes I Wiceprezes jednostki OSP Lewin Brzeski, Druhowie i druhny z OSP Lewin Brzeski, OSP Skorogoszcz i OSP Łosiów.

W imieniu strażaków ochotników Gminy Lewin Brzeski, Druh Piotr Cierpisz złożył na ręce Burmistrza Lewina Brzeskiego podziękowania za wsparcie i niesiona pomoc na rzecz gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, którym dysponują strażacy z OSP Lewin Brzeski z pewnością przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Doświadczeni strażacy, wykorzystają wszystkie możliwości nowego sprzętu, a dzięki temu jeszcze skuteczniej wykonywać będą swoją misję i obowiązki.