50 km/h przez Michałowice i Pisarzowice

0

W dniach od 07.09.2018r. do 17.09.2018r. w Michałowicach (Gmina Lubsza) odbyły się pomiary natężenia ruchu drogowego. Pomiary wykonała firma LIFOR sp. z o.o. s. k. z Bytomia. Są one efektem wniosków mieszkańców Michałowic i Pisarzowic o poprawę bezpieczeństwa drogowego. Wyniki pomiarów posłużą do kolejnych działań w tej sprawie.


Celem pomiarów jest instalacja odcinkowego pomiaru ruchu lub montaż radarowej tablicy prędkości przy trasie nr 39 w miejscowościach Michałowice i Pisarzowice. Od wielu lat mieszkańcy posesji położonych przy drodze krajowej nr 39 zwracali się do Wójta Bogusława Gąsiorowskiego o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wójt Gminy Lubsza otrzymał negatywną opinię Komendy Wojewódzkiej Policji w sprawie montażu fotoradaru w miejscowości Michałowice, więc zdecydował się na inne rozwiązania. W trakcie sesji Rady Gminy w dniu 24.05.2018r. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu Zbigniew Dychus obiecał swoje merytoryczne wsparcie dla działań w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Michałowicach i Pisarzowicach. Na takie też wsparcie liczą władze Gminy.