„Królestwo” – premiera spektaklu grupy teatralnej „Maski” z GBP Skarbimierz.

0

Ostatnia sobota i niedziela ferii zimowych (25-26.02.2017r.), to dni, które minęły w bardzo emocjonująco-wzruszającej atmosferze dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, widzów i artystów. Wszystko za sprawą pierwszej premiery spektaklu w wykonaniu grup artystycznych GBP w tym roku.


W ostatni weekend licznie zgromadzona publiczność (w hali widowiskowej w Żłobiźnie) obejrzała najnowszy spektakl GBP w wykonaniu grupy teatralnej „Maski”. „Królestwo” – bo pod takim tytułem wystawiono widowisko to niezwykle wzruszająca historia pewnej krainy, w której pewnego dnia zjawia się zła Królowa, która zmieniła diametralnie życie jej mieszkańców. Jak to w bajkach bywa, finalnie dobro zwycięża, a historia kończy się happy endem. Kilkanaścioro dzieci – aktorów, wzruszająco przedstawiło przygotowaną przez instruktorów GBP historię. Widzowie mogli także odczytać wspaniałe treści jak choćby to, że nie zawsze pierwsze wrażenie i to co widzimy na tzw. pierwszy rzut oka jest zgodne z prawdą i rzeczywistością.

Było pięknie, scena mieniła się światłami, a młodzi artyści grali jak profesjonalni aktorzy. Autentyczności odgrywanym rolom dodawały także wyjątkowe kostiumy – specjalnie przygotowane na potrzeby spektaklu. Nie zabrakło także elementów tanecznych – wspaniałych choreografii, do których artyści z GBP Skarbimierz przyzwyczaili swoją publiczność. Oklaskom widzów wprost nie było końca.

Za reżyserię spektaklu odpowiedzialna była Aleksandra Stempniak (która opracowała także scenariusz). Za choreografię i odegranie roli królowej gratulacje należą się dla Justyny Mencel (z GBP). W rolę złej czarownicy wcieliła się instruktorka GBP Aleksandra Ofmańska- Kowalczyk. Na scenie oglądać można było scenografię autorstwa Krzysztofa Kowalczyka. W spektaklu wystąpili: Maja Obodzińska, Martyna Piotrowska, Julia Wysocka, Oliwia Kadłubowska, Julia Kliza, Wiktoria Lubaszczuk, Sandra Milewska, Oliwia Witkowska, Karol Jadczyk, Alicja Mączka, Mikołaj Mączka oraz gościnnie Kaja Kowalczyk, Zuzanna Seretna i Brajan Prychitko.

Premiera kolejnego spektaklu GBP Skarbimierz już w marcu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.