Jacek Borkowski odwiedzi Muzeum Piastów Śląskich

0

Już w sobotę 19. maja, o godz. 17:00 w brzeskim Zamku wystąpi jeden z najpopularniejszych aktorów telewizyjnych i wokalistów w naszym kraju – Jacek Borkowski. Brzeska publiczność będzie mogła bliżej poznać artystę, na specjalnie przygotowanym „Wieczorze autorskim”.


Jacek Borkowski ukończył warszawską Akademię Teatralną. Już od dzieciństwa pociągały go występy estradowe. Będąc nastolatkiem, występował – z sukcesami – na festiwalach w Siedlcach, Kołobrzegu  i Zielonej Górze. Po studiach, w latach 1979-99 był aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Gościnnie występuje na deskach Teatru Syrena. Jak często podkreśla w wywiadach, zwykle gra bohaterów, którzy są jego przeciwieństwem. W wolnym czasie lubi zajmować się starymi samochodami.

Widzowie kojarzyć go mogą z kilkudziesięciu ról aktorskich i postaci. Wśród nich wymienić można, np. Piotra Rafalskiego z „Klanu”, Mariusza Pęczka z „Na wspólnej”, Jakuba Reutta z serialu „Matki, żony i kochanki” i wiele wiele innych. Oprócz kariery aktorskiej, z powodzeniem realizuje swoją pasję do muzyki i śpiewu.

Brzeska widownia będzie mogła na żywo poznać Jacka Borkowskiego na klimatycznym spotkaniu, które odbędzie się już w sobotę 19. maja 2018 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Bezpłatne zaproszenia odbierać można w BUTIKU – Monika Dubisz, przy ul. Staromiejskiej 12 w Brzegu.

Organizatorami, współorganizatorami i partnerami wydarzenia są: Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Starostwo Powiatu Brzeskiego, Gmina Brzeg, MD Boutique Monika Długosz, Lazur Optique, Brzeskie Centrum Kultury, Hotel i Restauracja Arte, Radjax, Kwiaciarnia „Oliwia”, Agnieszka Olszewska Photography, Bartexpol, Sielska Woda, Panorama Powiatu, Portal Brzeg Woj. Opolskie, Skup Surowców Wtórnych Bejas, Usługi Ciesielsko-Dekarskie E. Ziółkowski, Akademia Fryzjerska R. Wiewióra, Bar Mleczny, Usługi Remontowe Fach-Man i Cukiernia Bombonierka.